5 najważniejszych zalet jogi

Aneta Rachwał - Adamczyk Marzec 21, 2017 0
5 najważniejszych zalet jogi

Obecnie joga wyłączana jest z zajęć w klubie fitness, jednakże warto ją uprawiać ponieważ cechuje się dla naszego ciała i samopoczucia ogromną ilością zalet. Jakie walory niesie ze sobą uprawianie jogi?

  • Odzyskanie równowagi w organizmie

Ćwiczenia wykonywane w ramach jogi pomagają na zachować a nawet odzyskać równowagę w organizmie. Jogę uprawiano już około 1500 lat przed naszą erą i już wówczas doceniono jej doskonałe właściwości. Pozycje ciała, które przyjmujemy zwane są asanami a ćwicząc je regularnie doprowadzają do zrównoważenia, symetrii i harmonii organizmu. Dzięki temu organizm może stopniowo odzyskać utraconą energię.

  • Joga łagodzi stres

Ciało i psychika ludzka nieustannie narażona jest na stres dlatego warto uprawiać jogę ponieważ to właśnie ona sprawia, że umysł i ciało stają się po prostu spokojne. Dodatkowo joga rozluźnia mięśnie, dlatego stanowi doskonałe rozluźnienie części ciała niezależnie od sytuacji, w jakich jest im dane wykonywać pracę.

  • Joga wzmacnia mięśnie

Joga nie powoduje zużycia wielkiej energii, wysiłek fizyczny jest niewielki, a wszystko dlatego, że wykonywane przez nas assany nie są wynamicznymi ćwiczeniami. Jednakże są to pozycje, jakie doskonale wzmacniają nasze mięśnie.

  • Joga poprawia krążenie

Assany wykonywane w sposób prawidłowy poprawiają zwiększenie ruchomości w stawach międzykręgowych, a tym samym wywołują poprawę warunków krążenia w naczyniach kręgosłup. Możemy cieszyć się z lepszego dokrwienia mózgu, zwojów nerwowych, a dodatkowo odczuwamy „masaż” wszystkich wewnętrznych narządów.

  • Joga uspokaja

Joga ma niemalże zbawienny wpływ na nasz cały system nerwowy. Jeśli regularnie ją ćwiczymy uspokaja nasz umysł, wycisza i koi nerwy. Dzięki temu jest znakomitym sposobem na kontrolowanie zaburzeń emocjonalnych a także regulacji pracy serca poprzez oddalenie stresów psychicznych. Jeśli nasz stan umysłu jest spokojny, opanowany tym samym tonizowane są całe nasze mięśnie. Poprawia się nasza codzienna koncentracja, umysł staje się spokojny. Ćwicząc jogę wpływamy przede wszystkim pozytywnie na naszą psychikę, ale również pracujemy nad ciałem.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline