5 prostych sposobów na wzmocnienie włosów

Bartek M. Czerwiec 12, 2017 0
5 prostych sposobów na wzmocnienie włosów


Piękne, zdrowe i lśniące włosy to marzenie każdego z nas. Możesz je spełnić szybciej niż myślisz, jeśli będziesz regularnie stosować skuteczne sposoby na wzmocnienie włosów. Jak dbać o włosy, żeby w pełni cieszyć się ich pięknem?

Zadbaj o włosy od środka

Na kondycję naszych włosów ogromny wpływ ma dieta. Jedz produkty z dużą zawartością kwasów tłuszczowych omega-3, takie jak łosoś czy inne tłuste ryby morskie. Nie zapominaj o orzechach, ziarnach i dużej ilości warzyw. Stan włosów poprawia również picie naparu z pokrzywy lub soku z pokrzywy. Pamiętaj, że anemia osłabia włosy. Aby jej  zapobiec, jedz czerwone mięso oraz żółtka jaj.

Stosuj dobrej jakości suplementy na wzmocnienie włosów

Wysokiej jakości naturalne suplementy na wzmocnienie włosów nie tylko nadają im blask, ale też mogą zahamować wypadanie włosów. Szukając odpowiedniego preparatu, koniecznie sprawdź opinie o producencie. Zapoznaj się też z opiniami osób, które stosowały dany produkt.

Bądź dla swoich włosów delikatny

Dużo szkody wyrządza włosom gwałtowne czesanie, częste korzystanie z suszarki i wiązanie włosów ciasną gumką. Jeśli będziesz tego wszystkiego unikać, szybko zauważysz, że wypada ci mniej włosów i są one mocniejsze. Czesz się szczotką z naturalnego włosia.

Używaj łagodnych produktów do pielęgnacji włosów

Aby wzmocnić włosy, myj je łagodnym szamponem, a maskę do włosów stosuj maksymalnie 2 razy w tygodniu. Jeśli nie będziesz zbyt często obciążać swojej fryzury ciężkimi kosmetykami, włosy szybko ci się odwdzięczą pięknym wyglądem. Staraj się też nie myć włosów codziennie, tylko co drugi dzień. I najlepiej w letniej wodzie – nigdy w gorącej!

Unikaj stresu i dbaj o zdrowy sen

Na pewno zdarzyło ci się słyszeć, że ktoś posiwiał ze strachu. Może też doświadczyłeś zwiększonego wypadania włosów w stresującym okresie. Stres wypłukuje z organizmu cenne substancje odżywcze i witaminy, a to nie pozostaje bez wpływu na kondycję włosów. Jeśli zadbasz o relaks i odpowiednią ilość snu, poprawi się stan twojej skóry, a włosy odzyskają blask.

Sposoby na wzmocnienie włosów nie muszą być skomplikowane, możesz je stosować na co dzień. Jeśli jednak problem nie będzie mijał, warto wykonać podstawowe badania. Słabe i wypadające włosy mogą być objawem na przykład chorób tarczycy. Równolegle możesz też wzmocnić włosy, stosując dobrej jakości preparaty, których przegląd znajdziesz na stronie http://www.smedyczny.pl/najlepsze-preparaty-na-wypadanie-wlosow/. Pamiętaj, że dobrze dobrane suplementy mogą ci pomóc w procesie przywracania włosom ich naturalnego piękna.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline