7 sprzętów sportowych, jakich potrzebujesz do ćwiczeń w domu

Bartek M. Wrzesień 6, 2017 Możliwość komentowania 7 sprzętów sportowych, jakich potrzebujesz do ćwiczeń w domu została wyłączona
7 sprzętów sportowych, jakich potrzebujesz do ćwiczeń w domu


Coraz więcej osób interesuje się aktywnością fizyczną, co się objawia między innymi brakiem miejsc w wielu siłowniach. Nic więc dziwnego, że osoby, które chcą polepszyć swoją formę fizyczną są nieraz zmuszone do budowania jej w swoim zaciszu domowym. Powodem mogą też być godziny otwarcia siłowni, które nie pasują do planu dnia ćwiczącego. Niezależnie od powodu takiego stanu rzeczy – chcąc ćwiczyć w domu należy mieć u siebie odpowiedni sprzęt sportowy. Oto 7 przyrządów, jakie warto posiadać chcąc ćwiczyć.

1. Skakanka

Aby przyrząd był odpowiedni do ćwiczenia w domu musi przede wszystkim zajmować mało miejsca. Trudno znaleźć sprzęt sportowy, który zajmuje mniej miejsca niż skakanka. Można ją schować praktycznie wszędzie, nawet do małej szuflady. Problemem za to jest samo skakanie, gdyż nie w każdym mieszkaniu jest na to miejsce, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby ćwiczenia z jej użyciem odbywały się na ulicy/ogrodzie/podwórku.

2. Hantle

Można rzec, że jest to klasyka przyrządów do ćwiczenia w domu. Zajmują mało miejsca, a do treningów z ich użyciem również nie potrzeba dużo przestrzeni. Są to natomiast przyrządy niezwykle uniwersalne, które umożliwiają ćwiczyć praktycznie każdą partię mięśni w zależności od potrzeb. Pozwalają dopasowywać obciążenie do swojej siły i ją skalować poprzez dodawanie kolejnych cięższych obciążników.

3. Ławka

Nie jest to tak popularny sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu jak skakanki czy hantle, ale również warto rozważyć jej zakup. Oczywiście zajmuje ona więcej miejsca, ale ze względu na jej szerokie zastosowanie oraz niezbędność w ćwiczeniach siłowych, warto się nad nią zastanowić. Dokładając do niej kilka przyrządów można praktycznie stworzyć pełnoprawną siłownię w swoim mieszkaniu.

4. Drążek

Kolejny często spotykany w domach i w mieszkaniach sprzęt. W jego przypadku nie potrzeba w zasadzie w ogóle miejsca, gdyż można go zamontować chociażby w futrynie, co jest często spotykaną praktyką. Warto podkreślić również jej szerokie zastosowanie. W końcu nie wzmacnia ona tylko górnych partii ciała, ale wykonując odpowiednie rodzaje treningu można też stworzyć silne mięśnie brzucha.

5. Podpórki do pompek

Pompki to niezwykle popularne ćwiczenie, które w szybkim tempie potrafi stworzyć potężną klatkę piersiową. Odpowiednio wykonywane pompki wzmacniają także brzuch. Jest jednak jeden ich mankament – przy ich wykonywaniu można mocno dać w kość nadgarstkom. Chcąc je chronić warto zaopatrzyć się w odpowiednie podpórki, które dodatkowo polepszą Twój chwyt.

6. Mata

Wiele z domowych ćwiczeń musi odbywać się na płaskim podłożu, znalezienie takowego w domu nie jest problemem. Jednak trening na samej podłodze może być bardzo nieprzyjemny, natomiast dywan Cię najpewniej otrze. Z tych powodów potrzebujesz maty do ćwiczeń, która pozwoli ćwiczyć na płaskim podłożu, a zarazem zapewni odpowiednią wygodę. Nie jest to drogi sprzęt sportowy, a bardzo dobrze Ci się przysłuży – gwarantujemy to.

7. Kettlebell

Przyrząd w swoich założeniach podobny do hantli i tak samo jak one nie zajmie wiele miejsca w Twoim pokoju. Są to odważniki, które świetnie wzmacniają nadgarstki oraz siłę rąk. Od zwykłych hantli wbrew pozorom różni je kilka kwestii. Dzięki swojemu unikalnemu kształtowi ich środek ciężkości jest przesunięty, co sprawia, że ćwiczenia z nimi wymagają ciągłego balansu. Powoduje to bardziej zrównoważony rozwój mięśni ciała, przez co sylwetka po treningu z nimi będzie bardziej smukła. Mogą wyglądać topornie, jednak każda osoba ćwicząca w domu powinna je mieć w swoim pokoju.

Czym się kierować przy wyborze sprzętu?

Jak widać po wymienionym powyżej sprzęcie sportowym jedynym kryterium do przyrządów tego typu nie jest ilość miejsca, jakie zajmują, ale także ich uniwersalność. Przecież chcemy móc ćwiczyć jak najwięcej mięśni, przy jak najmniejszej liczbie urządzeń. Przedstawione powyżej  przedmioty zapewnią możliwość treningu w zasadzie całego ciała. Warto się nimi zainteresować, aby móc wzmocnić swoją sylwetkę i poczuć się o wiele lepiej.

Po więcej rad odnośnie ćwiczeń w domu zapraszamy na: allsports.pl

Comments are closed.

Inline
Inline