Aktywna po 40 –stce

Aneta Rachwał - Adamczyk Wrzesień 11, 2015 2
Aktywna po 40 –stce

Kobieta jest wspaniała w każdym wieku, jeżeli tylko potrafi właściwie o siebie zadbać. Warto, więc postawić w każdym wieku na aktywność fizyczną, albowiem to ona spowoduje, że będziemy cieszyć się doskonałym zdrowiem, kondycją oraz świetnym samopoczuciem.

Trening dla kobiet po czterdziestce

Często zdarza się tak, że kobiety po czterdziestym roku życia, po prostu rezygnują z aktywności fizycznej. Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest bardzo wiele, ale przede wszystkim, można mówić tutaj o zmęczeniu, zniechęceniu, braku efektów oraz braku motywacji. Zachowanie to jednakże jest błędne, albowiem można być aktywnym nawet po przekroczeniu czterdziestego roku życia. Co więcej regularny trening sprawia, że możemy zminimalizować oraz osłabić skutki przekwitania a tym samym cieszyć się każdą chwilą życia.

  1. Ocenić stan zdrowia

Zanim zaczniemy ćwiczyć musimy jednak ocenić stan swego zdrowia. Naturalnie na samym początku nie można wymagać od siebie zbyt wiele. Zacząć należy od ćwiczeń łatwych, prostych, takich, dzięki którym znów odbudujemy swoją kondycję.

  1. Wyznaczyć cel

Zaczynając aktywność fizyczną przede wszystkim musimy wyznaczyć sobie adekwatny cel, jaki chcemy osiągnąć. Może być to redukcja wagi, poprawa kondycji, czy też wydolności organizmu. Cel pomoże nam utrzymać także motywację, dzięki której z kolei będziemy ćwiczyć regularnie i z przyjemnością. Dodatkowo powinniśmy stworzyć taki zestaw ćwiczeń, dzięki któremu będziemy ćwiczyć chętnie i bez problemów.

  1. Trening z talerzem

Nie wystarczy jednak tylko aktywność fizyczna, jeżeli chcemy pozbyć się kilogramów, ale także musimy pamiętać o adekwatnej diecie. Powinniśmy sięgnąć po owoce i warzywa, zaś zlikwidować słodycze i tłuszcze. Istotne jest także picie dużej ilości wody, która oczyszcza nasz organizm z zalegających w nim toksyn.

  1. Spokojne początki

Ćwiczenia należy zacząć spokojnie, aby sprostać pod względem fizycznym, a tym samym nie zniechęcić się. W dalszej kolejności możemy zwiększać intensywność ćwiczeń, co zależy od tego, jaką kondycję zdołaliśmy wypracować.

2 komentarze »

  1. CM Wrzesień 18, 2015 at 7:18 am -

    Zgadzam się, że kobieta niezależnie od wieku powinna o siebie dbać 🙂 Szczególnie dobrze jest zadbać o aktywność fizyczną 🙂 człowiek czuje się młodziej 🙂

  2. Czapki.pl Wrzesień 18, 2015 at 11:12 am -

    Największą przeszkodą dla mnie w wieku 40 lat była chęć kontynuowania kariery, nie miałam czasu na sport… aż do teraz :)!!!

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline