Alergia na pleśnie i grzyby

Aneta Rachwał - Adamczyk Październik 29, 2019 Możliwość komentowania Alergia na pleśnie i grzyby została wyłączona
Alergia na pleśnie i grzyby

Alergia może mieć różną postać. Między innymi możemy mieć do czynienia z alergią na pleśnie oraz grzyby. Czym się ona objawia i czy jest ona groźna dla zdrowia? Czy alergię na grzyby i pleśnie możemy porównać z tą na pyłki lub alergią pokarmową? Taka alergia może mieć postać sezonową, ale jednocześnie też możemy mieć do czynienia z występowaniem jej objawów przez cały rok.

Zarodniki grzybów, jako alergeny

W praktyce zarodniki grzybów to najliczniejsza grupa alergenów, jaka występuje w otaczającym nas powietrzu. Tym samym należy wskazać na bardzo duże ryzyko związane z tego rodzaju objawami uczuleniowymi. Jeśli mowa o uczuleniach wywoływanych przez grzyby, to najliczniejszą grupą są alternaria oraz cladosporium. Poza nimi dosyć często możemy także mieć do czynienia z grzybami z rodzaju aspergilus oraz penicilium. Alergia na grzyby oraz pleśnie może mieć zarówno postać wziewną jak i pokarmową. Tutaj nie można wyróżnić jakichś odosobnionych objawów takiej alergii. Mowa jest o takich samych objawach ze strony układu oddechowego lub układu pokarmowego jak w przypadku innego rodzaju czynników.

Tym samym istotnym elementem jest tutaj także wykonanie stosownych testów, by móc mieć pewność odnoszącą się do tego, co nam dolega. Alergia na grzyby oraz na pleśnie może być tak samo groźna dla ludzkiego zdrowia jak każdy inny jej rodzaj. Żadnych objawów, które się powtarzają oraz które się nasilają nie powinno się zatem lekceważyć, ale skonsultować ich występowanie ze specjalistą. Szybka reakcja może szybko pozwolić uniknąć nieprzyjemności.

Comments are closed.

Inline
Inline