Amla – mam tę moc!

Bartek M. Lipiec 5, 2017 0
Amla – mam tę moc!


Amla. Potężne drzewo o pięknych zielonych kwiatach –zwana także agrestem indyjskim. Od wielu tysięcy lat jest uważana za najważniejszą roślinę wykorzystywaną w medycynie wschodniej. Jakie jest jej działanie? jakie ma właściwości?

Powszechnie znane i bardzo popularne w Indiach drzewo kryje w sobie niezwykle wiele wartości. Amla uprawiana jest na terenach Indii głównie dla pozyskiwania owoców, choć w medycynie wykorzystywane są wszystkie części tego niesamowicie skutecznego w lecznictwie drzewa. Amla jest uważana za najlepszy środek odmładzający, poza tym posiada silne działanie antywirusowe, antybakteryjne, antyoksydacyjne. Jej owoce (które przypominać mogą nam dobrze znany agrest) – małe, zielone kuleczki mają w sobie niesamowitą moc – zaledwie 100 gramów świeżych owoców zapewnia dostarczenie niemal 600% dziennego zapotrzebowania na witaminę C.

A witamina ta to nie tylko działanie przeciwgrypowe, ale przede wszystkim kwas askorbinowy jest przeciwutleniaczem, którego działanie przeciwnowotworowe jest niezwykle skuteczne, jak również działanie powodujące hamowanie chorób krążenia i brak uszkodzeń naczyń krwionośnych. Agrest indyjski zawiera w sobie moc minerałów, aminokwasów, cynk, żelazo miedź, chrom, lizynę i wiele innych niezwykle cennych składników. Coraz bardziej popularna na naszym rynku, wykorzystywana bywa w kosmetyce i medycynie.

Biorąc przykład z kobiet mieszkających w Indiach, które doceniają niezwykłe bogactwo płynące z oleju z owoców amli, powinnyśmy również dołączyć go do naszej codziennej pielęgnacji. Już po krótkim czasie użytkowania można zaobserwować znaczne polepszenie stanu włosów i paznokci – tego, co jest z pewnością najmocniejszym atrybutem zadbanej kobiety. Niejedna z nas ucieszy się z jeszcze jednej właściwości owoców amli – ich działania odchudzającego, ich spożywanie wspomaga zdrowe, rozsądne odchudzanie i doskonale spala tłuszcz.

Agrest indyjski powinien być, o czym nie każdy wie, jako pierwszy włączony do diety osób walczących z nadprogramowymi kilogramami. Zapobiega napadom głodu, przyspiesza metabolizm tłuszczów. Oczywiście warto pamiętać o aktywności fizycznej i rozsądnym odżywianiu. Tylko wtedy można uzyskać najlepsze efekty.

Owoce amli bywają doceniane także i przez mężczyzn – działają one doskonale na porost włosów – z tym składnikiem łysienie, problemy z wypadaniem włosów staja się niestraszne! Doskonale wpływa również na stan skóry – działa odmładzająco, wspomaga produkcję kolagenu.

Dobroczynne działanie amli to z pewnością nie mit. Badania kliniczne potwierdzają jego działanie na układ immunologiczny, a także leczniczy efekt na zespół gastryczny.

Należy pamiętać, że istnieje kilka przeciwwskazań do stosowania produktów zawierających amlę – są to między innymi: ciąża i karmienie piersią, zaburzenia krzepnięcia krwi, czas przedoperacyjny – agrest indyjski może zwiększać ryzyko wystąpienia krwawienia w czasie i po operacji, należy zaprzestać jego spożywania i przyjmowania 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem.

Preparaty z agrestem indyjskim są dostępne stacjonarnie w wielu miejscach, m.in. aptekach, sklepach ze zdrowymi i naturalnymi produktami, a także w Internecie. Jednym z popularniejszych jest produkt Amlan Forte (dostępny w wybranych aptekach lub stronie amlanforte.com ), suplement diety, który zwalcza zbędne kilogramy i pomaga dbać o nasze ciało, włosy, paznokcie.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline