Jak bezpiecznie opalać się latem?

Aneta Rachwał - Adamczyk Lipiec 24, 2018 Możliwość komentowania Jak bezpiecznie opalać się latem? została wyłączona
Jak bezpiecznie opalać się latem?

Lato bez wątpienia kojarzy nam się z opalaniem, ciemną cerą, wodą i odpoczynkiem. Jednakże bardzo często zapominamy o bezpieczeństwie, a przecież słońce może negatywnie oddziaływać na nasz organizm

Z filtrem, czym bez?

Najgorszym błędem, jaki możemy popełnić w czasie opalania jest nieużywanie filtra. Pora obalić mit, że filtry są tłuste i zatykają pory, przez co szkodzą naszej skórze. Oczywiście piękna, równomierna opalenizna z mody nie wychodzi niemalże nigdy, co sprawia, że warto się o nią postarać, a jednocześnie zadbać o zdrowie skóry. Czy ryzyko związane z opalaniem powoduje, że powinniśmy unikać słońca? Oczywiście, że nie, jeśli tylko wiemy w jaki sposób bezpiecznie się opalać i zlikwidować negatywny wpływ działania promieni UV.

Filtr dobrany do skóry

Jeśli masz jasną karnację pamiętać musisz o wyborze odpowiedniego kremu z filtrem. Im cera jest jaśniejsza tym lepsze musi mieć zabezpieczenie. Najbardziej uniwersalnym kremem z filtrem jest SPF 50. Jeżeli chcemy, aby prawidłowo chronił naszą skórę, narażoną na działanie promieni słonecznych, należy stosować go cztery razy w ciągu dnia.

Unikaj słońca w południe

Musimy wiedzieć, że największe promieniowanie słońca występuje pomiędzy godziną 11 a 15. Wówczas jesteśmy najbardziej negatywnie na nie narażeni. Z tego też względu w tych godzinach powinniśmy unikać promieni słonecznych. Spędzajmy czas w miejscach zaciemnionych i oczywiście zawsze stosujmy kremy z filtrem, które to ochronią nas przed szkodliwym promieniowaniem słońca.

Comments are closed.

Inline
Inline