Bierzesz leki na odchudzanie! Uważaj!

Anna Dydymska Maj 15, 2016 2
Bierzesz leki na odchudzanie! Uważaj!

Reklama – często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielki wpływ na nas wywiera. Często mówi się, że najbardziej podatną grupą odbiorców są dzieci. Ale reklama może oddziaływać zarówno na najmłodszych, jak i dorosłych.

Kobiety chcące się odchudzać zazwyczaj stosują rygorystyczne diety, jak i szukają ,,cudownego” leku na jak najszybsze efekty bez działań ubocznych. Na rynku reklamowanych jest wiele takich specyfików, które w swoim założeniu mają nie tylko uzyskanie idealnej figury, ale brak efektu jojo. Często bez namysłu kupujemy taki lek. Może to jednak okazać się zgubne, a co najgorsze – zagrażające naszemu zdrowiu, lub życiu. Zwłaszcza, jeśli lek nie jest wydawany na receptę. Zatem jakie leki możemy bezpiecznie zażywać? Jak powinniśmy zachowywać się planując naszą dietę?

Przede wszystkim rozpoznaj problem

Wielu z nas popełnia ten sam błąd – sięga po tabletki, które tak naprawdę nie działają na jego problem. Rodzaje problemów z nadwagą są różne. Przede wszystkim należy rozróżnić lekką nadwagę od otyłości. Ponadto warto się zastanowić, czy potrzeba nam leku na redukcje tkanki tłuszczowej, zahamowanie łaknienia, czy oczyszczenie organizmu ze zbędnych toksyn, które możemy nabywać na przykład przez nieregularny tryb życia. Ten problem może nam jednak pomóc rozwiązać wyłącznie lekarz. Bo właśnie rozpoczynanie diety bez konsultacji ze specjalistą jest największym błędem, które popełniamy.

Zatem – jakie leki warto brać?

Przede wszystkim ważne, aby były to leki w głównej mierze stworzone z naturalnych składników, takich jak wyciąg z roślin, czy nasion (na przykład zielonej herbaty). Tego typu leki zazwyczaj oprócz właściwości odchudzających mają też inne, ważne zastosowania jak: oczyszczanie organizmu, poprawa samopoczucia, poprawa nastroju, zwiększenie wydajności fizycznej, wspomaganie układu krwionośnego. Dobre, naturalne leki regulują także zdrowie naszej skóry.

A skoro już o naturze mowa. Idealnym środkiem wspomagającym dietę jest… siemię lniane. Warto je jeść, lub pić chociażby ze względu na liczne zastosowania. Poza wspomnianą pomocą przy odchudzaniu, siemię lniane wspomaga także pracę jelit, regulując przy tym przemianę materii i pracę układu trawiennego. Jako ciekawostkę warto dodać, że siemię lniane może być pomocne także przy oparzeniach skóry.

Czego unikać?

Należy szczególnie zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju suplementu diety – szczególnie te nie wydawane na receptę. Ponadto należy uważać na zawarcie w leku tak zwanej amfetaminy, która pod względem składu jest odpowiednikiem kofeiny, co może mieć zły wpływ na pracę naszego organizmu podczas kuracji.

W zdrowym ciele zdrowy duch

I to nie są puste słowa. Po obok dobrze dobranych leków nic nie jest lepsze, niż odpowiednio dobrana dieta (ta również najlepiej pod okiem specjalisty) i zdrowy ruch. Jeżeli przy silnej woli i systematyczności będziemy spełniać te warunku, to sukces szczupłej sylwetki, w krótkim czasie mamy gwarantowany!

2 komentarze »

  1. Ola Maj 19, 2016 at 7:41 am -

    Szkoda że nie przeczytałam tego artykułu wcześniej, bo po kilku nieudanych próbach schudnięcia rzuciłam się w wir tabletek odchudzających, które nie tylko nie pomogły ale i skutecznie wyczyściły mi portfel.

    • Marcin Maj 19, 2016 at 8:26 am -

      Człowiek uczy się całe życie. Nie wszystko wiemy od razu. Dlatego polecamy regularne czytanie artykułów publikowanych w naszym serwisie. Zawsze można dowiedzieć się czego ciekawego na temat zdrowia 🙂

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline