Boskie ciało czyli TBC

Aneta Rachwał - Adamczyk Sierpień 2, 2015 2
Boskie ciało czyli TBC

Aby osiągnąć pewne umiejętności musimy uczyć się i ćwiczyć. Taka sama sytuacja występuje jeżeli chodzi o fitness albowiem zacząć należy od najprostszych zestawów ćwiczeń, a dopiero potem przejść możemy do zaawansowanych. Jeśli więc zaczynamy ćwiczyć TBC musimy zacząć od samych podstaw.

TBC to skrót od nazwy Total Body Conditioning, zaś nazwa ta oznacza modelowanie ciała. Tego typu zajęcia sportowe we współczesnym czasie cieszą się wielką popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów, którzy swoją przygodę ze sportem dopiero zaczynają.

Co to jest Total Body Conditioning?

TBC to zajęcia rzec można dwa w jednym, albowiem łączą w sobie ćwiczenia aerobowe, czyli takie które to przyśpieszają nasz oddech oraz puls oraz ćwiczenia wzmacniające nasze całe ciało. Ten rodzaj ćwiczeń wykonywany jest do rytmicznej muzyki, zaś osoba ćwicząca dba aby uruchomić całe ciało, zarówno partie górne jak i dolne. Każdy trening zaczyna się rozgrzewką i dopiero wówczas można przejść do właściwych ćwiczeń. Trening jest stosunkowo krótki, albowiem trwa dziesięć minut i składa się w prostych i łatwych kroków, wykonywanych na zasadzie powtórzeń. Po tejże części zaczyna się część wzmacniająca. W niej to ćwiczymy brzuch, pośladki, ręce i uda. Trening można wykonywać bez użycia sprzętów, ale równie dobrze możemy wykorzystać:

  • Hantle
  • Tubingi
  • Obciążenia na ręce i nogi
  • Piłeczki

Kto może ćwiczyć?

Total Body Conditioning to trening idealny dla każdego, a przede wszystkim dla tych, którzy pragną wzmocnić swoją formę, kondycję a także wymodelować całe ciało. Jeśli dopiero zaczynamy trening możemy zacząć od ciężarków, a następnie sięgnąć po hantle lub też dodać kilka kilogramów. Każdy może ćwiczyć albowiem nie ma ograniczeń jeśli chodzi o płeć, czy też wiek. Jeśli samodzielnie nie wiemy jakie zestawy ćwiczeń wykonywać, jak ćwiczyć oraz czy nasze wysiłki są po prostu prawidłowe, warto udać się do siłowni czy też klubów oraz o radę poprosić profesjonalnego trenera.

Efekty ćwiczeń

Total Body Conditioning to dwa efekty, o których bez wątpienia warto pamiętać. Przede wszystkim ćwiczenia te sprawiają, że możemy wzmocnić nasze mięśnie oraz poprawić ogólną kondycję. Dodatkowo stracimy tkankę tłuszczową a także poprawimy wydolność tlenową całego organizmu. Dzięki takim treningom staniemy się silniejsi, bardziej sprawni i lepiej będziemy się czuć.

2 komentarze »

  1. Myślę, że to właśnie rodzaj treningu, który wykonuję ( poppilates ). Uwielbiam.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline