Czym jest układ pokarmowy człowieka? Otóż jest to układ pozwalający na spożywanie i trawienie posiłków, które dostarczają naszemu organizmowi wielu witamin i składników odżywczych.
Jak zbudowany jest układ pokarmowy?
Budowa układu pokarmowego człowieka nie jest skomplikowana. Składa się on z przewodu pokarmowego, wątroby oraz trzustki. Przewód pokarmowy dzieli się na: jamę ustną, gardło, przełyk, żołądek, jelito cienkie oraz jelito grube. W jamie ustnej mieszczą się 32 zęby. To dzięki nim spożywany pokarm jest rozdrabniany i zwilżany śliną, a następnie przygotowywany do dalszego trawienia. Uformowany kęs pokarmowy zostaje przekazany do kolejnej części przewodu pokarmowego: gardła, a następnie przełyku. Przewód pokarmowy człowieka składa się, jak już zostało wspomniane wcześniej, z żołądka, do którego w następnej kolejności trafia spożyty przez nas pokarm ulegający trawieniu przez soki żołądkowe.
Budowa żołądka
Budowa żołądka powinna być każdemu dobrze znana. Składa się z podpuszczki, która ścina białko w mleku oraz pepsyny odpowiadającej za trawienie białek. Budowa żołądka wyglądem przypomina worek. Jego wielkość zmienia się pod wpływem ilości spożywanego przez nas pokarmu. Ścianę żołądka budują 3 błony: śluzowa, mięśniowa i surowicza. Błona śluzowa wytwarza kwas solny, pod wpływem którego pokarm jest trawiony. Na koniec warto dodać, że żołądek pełni funkcje: rozdrabnia pokarm i go wyjaławia oraz trawi białka i tłuszcze.
Inne części układu pokarmowego
Przewód pokarmowy człowieka składa się także z jelita cienkiego, którego ściany przesuwają pokarm do jelita grubego. W jelicie grubym gromadzą się niestrawione resztki pokarmowe, które czekają na wydalenie z organizmu. Budowa układu pokarmowego człowieka to także gruczoły: wątroba i trzustka. W wątrobie zachodzi przemiana składników odżywczych, metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów. Wątroba pełni także rolą odtruwacza organizmu. W trzustce natomiast zachodzi produkcja soku trzustkowego. Czasem proces trawienia pokarmu może zostać zaburzony. Objawami tego są m.in. zaparcia, wzdęcia, które znacząco przeciążają nasz organizm. W takich przypadkach konieczna będzie wizyta u lekarza bądź zastosowanie leku, jakim jest Verdin (http://www.verdin.pl/budowa-ukladu-pokarmowego.html).
Czym jest verdin?
Verdin to lek, który niezwykle korzystnie wpływa na stan naszego układu pokarmowego oraz gruczołu, jakim jest wątroba. Należy go spożywać 2 razy dziennie po max 2 tabletki, zwykle po jedzeniu. Jest pomocny przy wzdęciach czy zaparciach. Zawiera naturalne składniki, do których należą: kurkuma sprzyjająca prawidłowej pracy wątroby. Dodatkowo Verdin zawiera karczochy, która wspomaga metabolizm tłuszczów i pozwala nam bez przeszkód strawić pokarm. Rozmaryn wzmacnia nasz organizm i wspaniale działa na układ nerwowy. Verdin przeznaczony jest przede wszystkim dla dorosłych osób, które mają zaburzenia trawienia. Warto wspomnieć, że nie należy przedawkować leku, tylko postępować zgodnie z ulotką.
Układ pokarmowy człowieka pełni znaczącą rolę dla naszego organizmu. To dzięki niemu wchłaniane są substancje, które pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu. Niestety współczesny tryb życia prowadzi do zaburzeń. Coraz częściej bowiem spożywamy produkty niezdrowe, nafaszerowane dużą dawką chemii, co odbija się na naszym zdrowiu. Warto zatem zadbać o nasz układ trawienny i stosować odpowiednią dietę bogatą w witaminy i mikroelementy. Już małym dzieciom powinnyśmy wpajać zasady zdrowego odżywania, dzięki czemu w przyszłości nie będą sięgać po niezdrowe produkty. Nasza codzienna dieta powinna składać się ze świeżych warzyw i owoców, ale nie kupionych w marketach, tylko w warzywniakach, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że trafiamy na dobre jakościowo produkty. Spożywanie fast foodów czy nadmiernej ilości słodyczy doprowadzić może do zgagi, która jest bardzo nieprzyjemną dolegliwością prowadzącą do owrzodzenia naszego żołądka. Nie należy również zapominać o piciu soków i wody mineralnej.