Cameron Diaz „The Body Book” – holistyczne podejście do zdrowia

Aneta Rachwał - Adamczyk Lipiec 1, 2014 0
Cameron Diaz „The Body Book” – holistyczne podejście do zdrowia

Jeżeli myślisz, że nowa książka Cameron Diaz pod tytułem „The Body Book” to jedynie kilka nic niewnoszących do naszego życia rad rozkapryszonej gwiazdy – jesteś w wielkim błędzie. W książce, bowiem możesz przeczytać porady dotyczące odżywiania, zdrowego trybu życia, treningu, a także pielęgnacji ciała, które to naprawdę mają sens!

Wewnętrzna równowaga, ćwiczenia fizyczne, które przynoszą znakomite efekty, diety dobrane idealnie do potrzeb organizmu to główne problemy, nad którymi koncentruje się autorka w swej książce. Przesłanie książki oparte jest nie tylko na doświadczeniu Cameron Diaz, ale także na wielkiej wiedzy, ponieważ interesuje się ona fizjologią człowieka, procesami, które mają miejsce w komórkach naszego ciała, a także zna rolę witamin oraz minerałów. Cameron wyjaśnia także, iż zdrowa struktura kości, a także silne mięśnie sprawiają, że czujemy się zdrowo.

Warto zauważyć, że książka „The Body Book” nie stawia przed czytelnikiem żadnego celu, nie wyznacza terminu, w jakim należy go osiągnąć, lecz przeciwnie proponuje holistyczne podejście do tematu, wedle, którego zakłada proces długotrwałych zmian, jakie zapewnią nam w efekcie zdrowe, a tym samym szczęśliwe życie.

Nigdy nie jest za późno!

Cameron Diaz w „The Body Book” pragnie ukazać, iż nigdy nie jest zbyt późno, aby zacząć poświęcać więcej uwagi swemu ciału, dbać o niego, zacząć aktywnie żyć. Autorka opisuje swoje własne doświadczenia. Pisze, iż trenowała po osiem godzin dziennie, przez siedem dni w tygodniu. Czas pokazał, iż zadanie to było zbyt wyczerpujące i wykańczające organizm. Jedynie regularne i krótsze wysiłki fizyczne przyniosły w pełni pozytywne efekty i doskonałe samopoczucie. Aktywność sprawiła, że Cameron cieszy się dziś, w wieku czterdziestu lat piękną sylwetką, której może pozazdrościć jej wiele nastolatek.

Woda niezbędna w diecie

Książka porusza nie tylko kwestię ćwiczeń i aktywności fizycznej, lecz skupia się także na właściwej diecie. Nie ma nic zaskakującego w fakcie, że kilka rozdziałów książki Cameron Diaz, poświęcone są wodzie. Woda to podstawa dla organizmu, zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy cieszyć się zarówno zdrowiem, jak i piękną, smukłą sylwetką. Cameron poleca picie tak dużej ilości wody, jak tylko zdołamy, ponieważ ma ona ożywcze znaczenie dla organizmu. Wraz z wodą poruszony jest także problem fizjologii naszego ciała. Autorka podaje świetne przykłady, iż trunek ten oczyszcza organizm, nawet, jeśli nie zdajemy sobie do końca z tego sprawy. Jeśli nasze ciało jest odwodnione mocz przybiera kolor ciemnożółty. Jeżeli w organizmie ilość wody jest wystarczająca mocz ma kolor słomkowożółty.

Wykształcenie dobrych nawyków żywieniowych

„The Body Book” to książka, która porusza kwestię wykształcenia dobrych i zdrowych nawyków żywieniowych. Mimo, że wydaje się to trudne, Cameron udziela doskonałych rad, dzięki którym możemy zacząć się idealnie odżywiać. Wedle autorki zdrowe nawyki można wykształcić, a jeśli jest to niemożliwe, można te najbardziej niezdrowe, zamienić na nieco mniej niezdrowe dla organizmu.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline