Jak chronić dziecko przed udarem?

Aneta Rachwał - Adamczyk Czerwiec 30, 2017 0
Jak chronić dziecko przed udarem?

Udar słoneczny jest bardzo groźnym zjawiskiem, którego po prostu należy unikać. W sposób szczególny musimy wskazać na to, aby przed owym zjawiskiem chronić najmłodszych, aby chronić przed nim dzieci. Oczywiście nie można powiedzieć, że dobrym sposobem jest nie wypuszczanie dziecka na podwórko w słoneczne, upalne dni, ponieważ jest to pewnego rodzaju nonsens. Tutaj wskażemy na kilka innych elementów, które pozwolą nam właściwie ochronić nasze dziecko przed skutkami udaru słonecznego.

.

Duża ilość płynów w gorące dni

Przede wszystkim wskażemy na to, aby podawać dziecku dosyć sporą ilość płynów, w tym głównie chodzi nam o to, aby była to woda mineralna. Ona na pewno najlepiej będzie spełniać swoją funkcję. Kolejnym środkiem zapobiegawczym jest stosowanie nakrycia głowy oraz odpowiedniego przewiewnego ubrania, które pozwoli na uniknięcie przegrzania. Warto  unikać wychodzenia na podwórko i długiego przebywania na nim w godzinach od 11do 15, kiedy mamy do czynienia z najbardziej intensywnym nasłonecznieniem.

Ponadto również ważnym elementem będzie stosowanie różnych kremów z odpowiednimi filtrami, smarowanie odpowiednimi kremami buzi oraz części ciała bezpośrednio narażonych na promienie słoneczne. W ochronie przed udarem słonecznym bardzo ważnym elementem będzie na pewno umiar, będzie na pewno zdrowy rozsądek i unikanie nadmiernego przebywania na podwórku  w najbardziej upalne dni.

Ochrona najmłodszych

W sposób szczególny odnosi się to do czasu wakacyjnego, gdy bardzo często przez długie godziny przebywamy na plaży i często po prostu możemy się zapomnieć, a to jest pierwszy krok do tego, aby do owego udaru słonecznego doszło. Wspomnimy jeszcze na jeden bardzo ważny element, który może nam pozwolić we właściwy sposób zabezpieczyć nasze dziecko przed zjawiskiem udaru słonecznego.

Chodzi mianowicie o to, aby skórę dziecka co pewien czas schładzać. Do tego celu wystarczy wilgotna szmatka oraz wspomniane nieco wcześniej płyny. W tym miejscu jak najbardziej sprawdzi się przysłowie, iż znacznie lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline