Ciąża, czyli jak właściwie dbać o siebie i malucha?

Aneta Rachwał - Adamczyk Wrzesień 30, 2017 Możliwość komentowania Ciąża, czyli jak właściwie dbać o siebie i malucha? została wyłączona
Ciąża, czyli jak właściwie dbać o siebie i malucha?

Ciąża to bardzo szczególny czas w życiu każdej kobiety. To czas, w którym kobieta nie tylko powinna się cieszyć z powodu nowego życia rozwijającego się pod sercem, ale powinna w sposób szczególny zadbać o swoje zdrowie. Jakich zasad powinniśmy przestrzegać w ciąży? Tych zasad będzie bardzo wiele, aczkolwiek na pewno bardzo ważny będzie sen, odpowiednia ilość snu, na pewno ważnym elementem będzie dieta. Kobieta w ciąży powinna pozwolić sobie na sen, na tyle, ile wymaga organizm i tutaj nie ma mowy, że coś trzeba załatwić, kobieta w ciąży potrzebuje snu.

Zatroszcz się o dietę

Liczy się również dieta. Ta powinna być bogata w różnego rodzaju mikroelementy, witaminy, powinna być bogata w kwas foliowy. Można jak najbardziej wspomagać się dobrymi suplementami, aczkolwiek z pewnością najważniejsza będzie dieta. Istotnym elementem będzie unikanie pewnych produktów, jak chociażby potraw z tuńczyka, wątróbki, które mogą zaszkodzić. Oczywiście nie trzeba dodawać, że w ciąży należy bezwzględnie unikać alkoholu i co do tego nie ma żadnych wątpliwości, żadnych wyjątków od tego elementu, od tej zasady. Poza dietą oraz odpoczynkiem, poza snem, w ciąży kobieta powinna zadbać o taki element, jakim jest odpoczynek w ciągu dnia. Jeśli kobieta ma ochotę się położyć, powinna to zrobić, natomiast bardzo istotnym elementem z pewnością również będą spacery, które powinny odbywać się jak najczęściej.

Radosny czas oczekiwania dziecka

Na koniec dodamy, że nie można unikać wszystkich wyznaczonych terminów badan lekarskich, należy pozwalać sobie na różne przyjemności, aby czas ciąży był czasem radosnym, aby kobieta była nastawiona każdego dnia w sposób pozytywny. To pozwoli dziecku prawidłowo się rozwijać i tym samym zapewni zdrowie zarówno jemu jak i jego matce. Ciąża to bardzo szczególny czas, w którym należy dbać o różne aspekty związane ze swoim zdrowiem, należy dbać o aspekty fizyczne, jak również o psychikę kobiety, o jej nastawienie do codzienności. Jeśli jest taka możliwość, to oczywiście warto jest w tym czasie zrezygnować z pracy zarobkowej, która jest związana często z negatywnie wpływającym stresem.

Comments are closed.

Inline
Inline