Co leczymy, gdy ćwiczymy?

Marcin Luty 22, 2017 0
Co leczymy, gdy ćwiczymy?

Na myśl nasuwa się stwierdzenie, że podczas naszych ćwiczeń fizycznych leczymy naszą duszę. Jest to pewnego rodzaju metafora, która, jednakże ma jakiś ukryty sens. My w tym miejscu, jednakże chcemy wskazać na nieco inny aspekt, a mianowicie na to, że ćwiczenia to bardzo istotny aspekt naszej codzienności, że aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem naszej codzienności, o którą oczywiście powinniśmy zadbać w odpowiedni sposób. Ćwiczyć można na wiele różnych sposobów, ale o to chodzi, aby owe ćwiczenia dawały nam radość, aby owe ćwiczenia były dla nas w pewnym zakresie przyjemnością.

Fizyczność i funkcjonowanie organizmu

kamagra sklepNa jakie aspekty naszej fizyczności, na jakie aspekty związane z funkcjonowaniem naszego organizmu wpływają ćwiczenia fizyczne? Tychże aspektów może być bardzo wiele, aczkolwiek my w tym miejscu będziemy chcieli wskazać chociażby na nasz układ krążenia. Trudno mówić o tym, aby ćwiczenia fizyczne z czegokolwiek mogły nas wyleczyć, ale na pewno trzeba powiedzieć, że mogą znacząco wpłynąć na różne aspekty związane z naszym zdrowiem. Chcemy w głównej mierze wskazać na nasz układ krążenia, na pracę naszego serca. Stała aktywność fizyczna dostosowana do naszych własnych możliwości jest powodem, dla którego możemy mówić o lepszym funkcjonowaniu naszego układu krążenia, dla którego możemy mówić o lepszej pracy naszego serca, o lepszym samopoczuciu.

Bez wątpienia trzeba bowiem mówić o tym, że człowiek, w którego codzienności obecna jest dobra aktywność fizyczna, ma znacznie większe szanse na to, aby zachować swoje zdrowie w dobrej kondycji. Ćwiczenia fizyczne na pozór mogą również usuwać zmęczenie. Mowa oczywiście o ćwiczeniach wykonywanych w sposób regularny. Po pewnym czasie nasze zmęczenie wywołane wysiłkiem fizycznym będzie mniejsze, a my sami będziemy pełniejszej energii, co oczywiście wpłynie także na ogólne nasze samopoczucie.

Aktywność dla każdego

Aktywność fizyczna powinna być tym elementem, o który powinien zadbać każdy z nas, a zwłaszcza mówimy o tych osobach, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia, które są narażone na spory stres, które pracują bardzo dużo. W ich przypadku aktywność fizyczna każdego dnia może być pewnego rodzaju rozładowaniem emocji, może być pewnego rodzaju odpowiedzią na stres, pewnego rodzaju odskocznią. Nie można powiedzieć, że poprzez ćwiczenia fizyczne cokolwiek leczymy, ponieważ ćwiczenia fizyczne nie są metodą leczniczą. To tylko metafora, ale bardzo znacząca, to metafora, która ma swój głęboki sens, nad którą warto bliżej się pochylić. W każdym razie na pewno warto ćwiczyć.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline