Ćwiczenia na zdrowe stawy

Aneta Rachwał - Adamczyk Maj 22, 2019 Możliwość komentowania Ćwiczenia na zdrowe stawy została wyłączona
Ćwiczenia na zdrowe stawy

Zdrowe stawy, brak uczucia bólu w stawach, a zwłaszcza w stawach kolanowych, jest marzeniem wielu osób. Jeśli komuś dokucza ból stawów, to oczywiście powinien zrobić coś, aby ten ból co najmniej ograniczyć lub nawet całkowicie wyeliminować. W jaki sposób? Jednym z ważniejszych elementów jest na pewno odpowiednia aktywność fizyczna, są odpowiednie ćwiczenia. O jakiej aktywności jest tutaj mowa?

Przykłady ćwiczeń

Zanim przejdziemy do konkretnych przykładów, wskażemy na to, że dzięki nawet najmniejszej aktywności fizycznej możemy znacząco zwiększyć objętość tkanki chrzęstnej w stawach. Maź stawowa, znacznie większa jej ilość jest kierowana do jamy stawowej i dzięki temu możemy mówić o ich większej ruchomości, o ich lepszym ukrwieniu jak również i lepszym dotlenieniu. To przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie dolegliwości bólowych w stawach. Do tych najbardziej wskazanych – o czym mówią lekarze – form aktywności fizycznej, można na pewno zaliczyć nordic walking, aqua aerobik, joga, pilates czy też jazda na rowerze. Tym samym nikt nie jest skazany na jedną z form aktywności fizycznej, ale można dla siebie wybrać coś, co będzie nam najbardziej odpowiadać. Dbając o stawy, musimy równocześnie podkreślić, że bardzo ważnym elementem jest to, aby przed każdym wysiłkiem nie zapomnieć o odpowiedniej rozgrzewce.

Dzięki niej możemy ćwiczyć bardziej skutecznie, a poza tym również dzięki niej unikniemy wszelkiego rodzaju możliwych kontuzji wynikających z braku odpowiedniego rozgrzania i rozciągnięcia mięśni.

Comments are closed.

Inline
Inline