W czym pomoże dobry dietetyk, kiedy warto się do niego wybrać?

Bartek M. Wrzesień 21, 2021 Możliwość komentowania W czym pomoże dobry dietetyk, kiedy warto się do niego wybrać? została wyłączona
W czym pomoże dobry dietetyk, kiedy warto się do niego wybrać?


Jeśli organizm ma prawidłowo funkcjonować, to niezbędna będzie zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna, trzeba też zadbać o nawodnienie, sen, unikanie toksyn i negatywnych emocji.

Niektóre osoby są przez większość życia na jakiejś diecie, wiecznie niezadowolone z efektów i swojego wyglądu. Nie można uniknąć znienawidzonego efektu jo-jo, jeśli organizm jest głodzony, a potem wraca się do starych nawyków żywieniowych i wręcz rzuca na tak zwane śmieciowe jedzenie. Nie tędy droga, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie dietetyka, który udzieli fachowego doradztwa, pomoże w osiągnięciu upragnionego celu.

Komu może pomóc dietetyk Katowice, czyli kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty ds. żywienia człowieka?

Chęć zrzucenia nadprogramowych kilogramów jest czymś normalnym i wręcz wskazanym. Niestety łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Wiele osób kojarzy bycie na diecie z ogromnymi wyrzeczeniami, ciągłym odczuwaniem głodu. Nie ma jednej idealnej diety dla wszystkich, bo każdy jest inny. Idealny model żywieniowy to taki, który zostanie dopasowany do indywidualnych potrzeb danego człowieka, jego stanu zdrowia.

Jeśli jednak ktoś nie wie, jak skomponować posiłki i czego dokładnie potrzebuje jego organizm, to warto zapisać się do dietetyka. Sposób odżywiania ma ogromny wpływ na zdrowie, obecnie choroby dietozależne są wręcz plagą. Wymienić można między innymi cukrzycę, otyłość, osteoporozę czy nawet nadciśnienie tętnicze. Lista schorzeń jest oczywiście znacznie dłuższa. W przypadku wielu jednostek chorobowych współpraca z dietetykiem jest wręcz konieczna.

Obecnie wiele osób zmaga się z chorobami układu sercowo-naczyniowego, które prowadzą nawet do śmierci. Zawały i udary to codzienność. W przypadku schorzeń kardiologicznych najlepszym rozwiązaniem będzie współpracowanie z dietetykiem. Na wizytę warto zapisać się również w przypadku chorób autoimmunologicznych, dysfunkcji przewodu pokarmowego, chorób tarczycy. Konsultacje dietetyczne można polecić też osobie niezadowolonej ze swojego wyglądu, chcącej w zdrowy sposób pozbyć się nadprogramowych kilogramów i poprawić wygląd swojej sylwetki.

Stosowanie tak zwanych diet cud to prosta droga do pogorszenia swojego stanu zdrowia i uzyskania efektu jo-jo. Proces chudnięcia wymaga oczywiście deficytu kalorycznego, ale nie można stosować zbyt restrykcyjnej diety. Wśród młodych ludzi bardzo popularne są diety ubogoenergetyczne, które prowadzą do utraty nie tylko masy ciała, ale też zdrowia. Nawet problemy skórne mogą wynikać z niewłaściwego modelu żywienia. Nierzadko ich przyczyną są nietolerancje lub alergie pokarmowe, choroby o podłożu autoimmunizacyjnym.

Comments are closed.

Inline
Inline