Czym są odżywki białkowe i kiedy je stosować?

Aneta Rachwał - Adamczyk Sierpień 9, 2016 1
Czym są odżywki białkowe i kiedy je stosować?

Chyba najpopularniejszymi dziś odżywkami, które to przeznaczone są dla sportowców są odżywki białkowe. Wszystko, dlatego że odżywki białkowe uznane są nie tylko za w pełni skuteczne, poprawiające kondycję i zdolność do wysiłku fizycznego, ale także odżywki w stu procentach bezpieczne. Sprawdź czy dla ciebie także przydatne są odżywki białkowe, a także, jaki jest ich skład i przeznaczenie.

Czym są odżywki białkowe?

Odżywki białkowe to najpopularniejsze dziś suplementy diety, po które bardzo często sięgają sportowcy. W znacznym stopniu poprawiają one zdolność do ogólnego wysiłku naszego organizmu a jednocześnie są bardzo skuteczne i bezpieczne. Jeżeli będziemy stosować adekwatną dietę, w pełni taką, której potrzebuje nasz organizm, a jednocześnie wspomagać się odżywkami białkowymi z cała pewnością szybko uzyskamy idealne efekty. Warto wiedzieć, że optymalna ilość białka w diecie to przede wszystkim szybki przyrost masy mięśniowej, albowiem wpływa ono na bilans azotowy. Osoby, które dużo trenują i żyją aktywnie mają większe zapotrzebowanie na białko, dlatego z całą pewnością powinny zastosować tego typu odżywkę, która oczywiście pochodzi z pewnego źródła i jest wysokiej jakości.

Jaka odżywka jest najlepsza?

Współcześnie na rynku możemy kupić szereg różnorodnych preparatów, które w swoim składzie zawierają białko. Większość z nich jest pochodzenia zwierzęcego, jednak można zdobyć również wersje wegetariańskie tych odżywek. Najczęściej stosowanymi są:

Jeśli pod uwagę weźmiemy formę odżywek, zakupić możemy:

  • koncentraty,
  • izolaty,
  • hydrolizaty białkowe

Jakie zalety mają odżywki białkowe?

Odżywki białkowe przeznaczone są przede wszystkim dla tych osób, które trenują sporty wytrzymałościowe oraz siłowe. Są polecane wszystkim osobom, które mogą mieć problem z zachowaniem odpowiednich proporcji makroskładników w codziennej diecie. Odżywki w tym przypadku są źródłem białka, które cechuje się nie tylko wysoką jakością, ale również przyswajalnością. Mają także znaczną ilość zalet albowiem:

  • przyspieszają regenerację mięśni po wysiłku fizycznym
  • zwiększają masę mięśni,
  • wpływają również na zmniejszenie tłuszczowej masy ciała
  • zwiększają adaptację podczas wysiłku.

One Comment »

  1. Piper Sierpień 11, 2016 at 9:11 am -

    Ja też używam takich odzywek i faktycznie pomagają mi podczas ćwiczeń, odkąd je stosuję szybciej widać efekty. Chociaż mojej koleżance nie pomagają zbytnio, chyba jednak wszystko zależy od indywidualnych potrzeb organizmu.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline