Czystość i dezynfekcja rąk – pojęcia kluczowe

Marcin Maj 18, 2015 0
Czystość i dezynfekcja rąk – pojęcia kluczowe

Współcześnie utrzymanie czystości, a tym samym ograniczenie ilości drobnoustrojów, jest jednym z najważniejszych zasad higieny. Mycie rąk oraz dezynfekcja to elementy, które zapobiegają powstawaniu wielu chorób, chronią nasz organizm, a przede wszystkim sprawiają, że jest on wolny od bakterii i wirusów. Zadbanie o czystość jest, więc elementem podstawowym a także takim w obrębie, którego mamy do czynienia z kilkoma zasadami.

Przeczytać możemy o nich na wielu specjalistycznych stronach w sieci www, dlatego nie będę się tutaj rozpisywać o tym, jak groźne mogą być drobnoustroje istniejące na naszych dłoniach, a tym samym w chwili jedzenia przekazywane dalej do organizmu. Dziś na rynku oferta środków czystości jest naprawdę wielka i bardzo różnorodna, dlatego łatwo jest utrzymać czystość rąk i higienę całego ciała – trzeba tylko tego chcieć.

Walka z wirusami, pasożytami, bakteriami i grzybami

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nasz organizm jest po prostu wspaniałym rajem dla wszystkich bakterii, zaś na skórze może znajdować się tysiące pasożytów, o których to po prostu nie mamy pojęcia. Warto wspomnieć, że oprócz bakterii, na naszej skórze znajdują się także wirusy wchodzące w skład fizjologicznej mikroflory, drobnoustroje oraz pasożyty, jakie to mogą wywoływać wiele groźnych chorób. Warto, więc chronić swój organizm a tym samym swoje zdrowie przed ich negatywnym działaniem, a w tym celu powinniśmy myć i dezynfekować dłonie z użyciem odpowiednich do tego celu preparatów. Idealne do tego celu będzie mydło antybakteryjne.

Mydło to stanowi doskonałą ochronę przed:

  • Infekcjami skóry
  • Infekcjami dróg oddechowych
  • Wirusowym zakażeniom przewodu pokarmowego

To dłonie są głównym przewodnikiem w przenoszeniu groźnych rota wirusów oraz noro wirusów, a te z kolei odpowiedzialne są za:

  • Biegunki
  • Zatrucia skóry
  • Gronkowiec złocisty
  • Pałeczki salmonelli
  • Choroby spowodowane przez tasiemca
  • Owsiki

Profesjonalne i wysokiej jakości środki do dezynfekcji pomagają nam walczyć z tym niewidzialnym wrogiem i jest to najlepszy sposób aby zachować dobre zdrowie i doskonałe samopoczucie. Umycie rąk mydłem usuwa jedynie 65 % bakterii, zaś jeśli zdezynfekujemy ręce ich czystość wzrasta aż do 94 %. Produkty te stanowią gwarancję, że nasze dłonie będą czyste zaś organizm zdrowy. Bezdotykowe aparaty przeznaczone do dezynfekcji rąk wykazują bardzo wysoką skuteczność niszczenia wirusów oraz bakterii. Dodatkowo dozowanie ich także jest bardzo wygodne i bardzo łatwe w regulacji.

Tego typu środków powinny używać nie tylko osoby prowadzące restaurację, hotel, czy też pracujące w placówce zdrowia, ale każdy kto pragnie żyć zdrowo i chronić się przed negatywnym działaniem bakterii. Dzięki zastosowaniu nowych środków do mycia rąk oraz do dezynfekcji utrzymanie czystości staje się proste, łatwe a przede wszystkim bardzo skuteczne. Z takich środków mogą skorzystać zarówno osoby dorosłe jak i dzieci.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline