DAA – kompendium wiedzy

Michał Marzec 26, 2015 0
DAA – kompendium wiedzy

Nie od dzisiaj wiadomo, że układ hormonalny odgrywa w naszym życiu ogromną rolę. Sprowadza się nie tylko do aspektu jakości funkcjonowania w życiu codziennym, ale i również do osiąganych rezultatów w sporcie. W tym artykule omówię popularny ostatnimi czasy suplement – DAA. Czym jest i na jakich efektów powinniśmy oczekiwać, korzystając z tego suplementu? Zapraszam do lektury.

DAA to suplement skierowany głównie dla mężczyzn. DAA czyli kwas d-asparaginowy zaliczany jest do aminokwasów endogennych. Występuje naturalnie w przysadce mózgowej, jądrach oraz podwzgórzu. Jak wiadomo, powyższe uczestniczą w produkcji męskiego hormonu – testosteronu. Jak wiadomo, podwyższony poziom „teścia” nie jest pożądany w przypadku płci przeciwnej.

Na co można liczyć, stosując DAA? Skutkiem działania jest podwyższenie poziomu testosteronu w organizmie, a co za tym idzie pozytywny wpływ na osiągane rezultaty w sporcie – niezależnie od uprawianej dyscypliny. Lepsza regeneracja oraz zwiększone libido to jedne z kluczowych efektów stosowania DAA.

Należy dodać, że stosowanie DAA powinno odbywać się na zasadzie cykliczności, co oznacza, iż po kilkutygodniowym okresie stosowania wspomnianego suplementu, powinno się zrobić przerwę – najlepiej, taką samą, jak okres stosowania, np. 8 tygodniowy cykl, 8 tygodniowa przerwa. Uchroni to nas przed ubocznymi skutkami podwyższonego poziomu testosteronu.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline