Co to jest daltonizm i czy są okulary dla daltonistów?

Bartek M. Kwiecień 17, 2018 Możliwość komentowania Co to jest daltonizm i czy są okulary dla daltonistów? została wyłączona
Co to jest daltonizm i czy są okulary dla daltonistów?


Jeden na 20 ludzi cierpi na daltonizm, choroba ta sprawia że widzimy świat z ciemniejszych barwach pozbawionych kolorów. Istnieją 2 rodzaje ślepoty barw:  protanopia, dueteranopia.

Ludzie, którzy nie odróżniają kolorów, mogą iść przez życie nie do końca rozumiejąc percepcję koloru. Choć mogą być oni w stanie rozróżniać wiele odcieni, nie będą w stanie zobaczyć niektórych kolorów. Okulary dla daltonistów enchroma to wizja nauki i nowej technologii optycznej. Są to jedyne na rynku okulary które pomagają daltonistom szczególnie w korygowaniu wady która nie pozwala na rozróżnianie barwy zielonej i czerwonej. Ślepota barw zwana także jako deficyt widzenia kolorów to stan w którym ludzkie oko nie jest w stanie zobaczyć koloru przy normalnym świetle.

Fakty o daltonizmie:

-dotyka milionów ludzi na całym świecie.

-1 na 12 mężczyzn i 1 na 200 kobiet nie rozróżnia kolorów.

-czerwono-zielona ślepota kolorów jest najbardziej powszechna.

-czasami  choroba nazywana jest deficytem widzenie kolorów (CVD).

-daltonizm jak zwykle to cecha dziedziczna.

Jak EnChroma stworzyła technologię okularów dla daltonistów?

Zaczęło się od tworzenia symulacji komputerowych, tworzeno złożone modele z symulacją koloru i stopnia niedoboru widzenie kolorów. Do stworzenia tego modelu, EnChroma wykorzystała najnowsze badania genetyczne daltonizmu i różne anomalie związane z nierozróżnianiem barw i połączyła je w modelu tak aby jak najlepiej zidentyfikować problem niewidzenia zielonej i czerwonej barwy.

Po długich testach EnChroma znalazła sposób, aby rozwiązać ten problem, tworząc specjalistyczne soczewki, które filtrują określone kolory. Wszystko zaczęło się od modelowania komputerowego, który pomógł zbudować skomplikowane modele, które naśladują kolor i stopnie niedoboru widzenia koloru.

Jak działają okulary dla daltonistów?

Multinotch- zmniejszenie filtracji z ostrych fal światła, aby zwiększyć jakość kolorów.

Soczewki pobudzają neutralne mechanizmy widzenia, które pozwalają na prawidłowe postrzeganie kolorów.

Ponadto, jeśli jesteś zainteresowany w uzyskaniu więcej informacji o opatentowanej technologii, warto odwiedzić strone: http://zobaczkolory.pl/. Jesteśmy zawsze na bieżąco z najnowszymi technologiami walki z daltonizmem, w konsekwencji, mamy najnowsze produkty. Okulary EnChroma są jednym ze sposobów, dzięki któremu możemy pomóc pacjentom lepiej widzieć świat.

Na stronie Enchormy możesz przeprowadzić prosty test który potrafi pokazać czy mamy objawy którejś z choroby, dla ludzi którzy widzą normalnie ciężko sobie wyobrazić jak to jest mieć daltonizm i jak wygląda świat.

NA szczęście jest na rynku firma która stawiła czoło problemowi i zaprojektowała okulary dla daltonistów. Firma nazywa się EnChroma – co sprawia, że okulary są zaprojektowane, aby dać daltoniście „normalną” wizja – stworzyli online-test, aby stwierdzić, na ile człowiek jest w stanie zobaczyć świat na wszystkie kolory dostępne dla ludzkiego oka.

Po zakończeniu testów, użytkownicy muszą określić kolor numeru w innym kolorze, okrągłe tle. Klawiatury po prawej stronie koła służy do wyboru numeru, lub mogą wybrać że nie rozróżniają nic

Naciskając te klawisze automatycznie generuje kolejny numer, kolor i kontrast są różne, test trwa aż pasek w górnej części ekranu śledzi postępy użytkownika. Na końcu testu użytkownikowi dostaje informacje że widzi normalnie albo że ma predyspozycje do posiadania ślepoty barw.

Test online EnChroma opiera się na oryginalnym ,,Ishihara test”, który wykorzystuje 38 ‚Ishihara płytek, aby ocenić, jak człowiek widzi kolory, ale także jak te tych kolorów nie widać w stosunku do innych. Nazwany na cześć swojego japońskiego wynalazcy dr shinobu Ishihara, był używany do identyfikacji niedoboru widzenie kolorów, tak jak one zostały po raz pierwszy opublikowane w 1917 roku.

Comments are closed.

Inline
Inline