Jak dbać o wzrok?

Aneta Rachwał - Adamczyk Kwiecień 23, 2019 Możliwość komentowania Jak dbać o wzrok? została wyłączona
Jak dbać o wzrok?

Wzrok jest cennym zmysłem, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie życia, dlatego należy go szanować i zapewnić mu komfort prawidłowego funkcjonowania. Niestety ówczesne czasy nie sprzyjają zachowaniu zdrowych oczu. Przede wszystkim problemem jest praca przed monitorami, której jest, co raz więcej w każdym zawodzie. Co raz ciężej znaleźć miejsce pracy, w którym nie mam do czynienia z komputerem.

Zadbaj o odpoczynek dla oczu

Praca ta często ma charakter długotrwały a my sami zapominamy o przerwach i odpoczynku, bo przecież siedzenie przed komputerem nie jest aż tak męczące… Takie założenie niesie ze sobą wiele negatywnych skutków dla zdrowia, które odczuwa zwłaszcza wzrok. Warto wiedzieć, że już dziesięciominutowa przerwa od wpatrywania się w ekran jest w stanie przywrócić nam ostrość widzenia. Zbawienne dla naszego oka jest również spoglądanie na zielony krajobraz. Powszechnym problemem jest również wysuszanie śluzówki oka, czego przyczyną jest między innymi przebywanie w ogrzewanych czy klimatyzowanych pomieszczeniach, bez których przecież nie jesteśmy w stanie funkcjonować.

Przemęczone oczy

Nasze przemęczone i przesuszone oczy nie znajdą też ukojenia na zewnątrz, gdyż postępujące zanieczyszczenie powietrza nie jest i dla nich bez znaczenia. Z pomocą przychodzą nam liczne preparaty i kropelki do przemywania oczu, które powinny znaleźć się w każdej apteczce. Należy sięgać po te z jak najprostszym i naturalnym składem, aby dodatkowo nie podrażniać oczu. Niemniej jednak pamiętajmy o tym, aby w ciągu dnia dać oczom odetchnąć.

Comments are closed.

Inline
Inline