Depilacja laserowa? Tylko w sprawdzonym gabinecie!

Bartek M. Luty 23, 2017 0
Depilacja laserowa? Tylko w sprawdzonym gabinecie!






Depilacja laserowa to bez wątpienia jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Do niedawna wykonywana niemal wyłącznie przez kobiety, dziś coraz częściej budzi zainteresowanie również mężczyzn. Stale rosnąca popularność depilacji laserowej wynika z pewnością z panującego obecnie kultu gładkiego ciała. Ale zabieg ten często wykonywany jest także ze wskazań medycznych u pacjentek dotkniętych bardzo uporczywą dolegliwością – hirsutyzmem. Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Komu dedykowany jest zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to sposób na trwale usunięcie niechcianego owłosienia. Codzienne usuwanie włosków nietrwałymi metodami jest bardzo żmudne, czasochłonne i nieefektowne. Warto zatem zdecydować się na permanentne pozbycie się problemu zbędnego owłosienia. Zabieg ten przeznaczony jest zatem dla każdego, kto ceniąc swój czas chce zrezygnować z powtarzania domowej depilacji. Jak już wspomniano, na taki zabieg coraz częściej decydują się także mężczyźni, dla których przesłanką może być kwestia dbałości o higienę, estetyczny wygląd oraz ograniczenie nadmiernej potliwości.

Dużą popularnością cieszy się także intymna depilacja laserowa. Panie zainteresowane urozmaiceniem życia erotycznego czy dbające o higienę miejsc intymnych, a przede wszystkim – estetyczny wygląd w bikini, powinny zdecydować się na taką właśnie formę depilacji. I wreszcie – depilacja laserowa to jedyna skuteczna metoda walki z hirsutyzmem. Nadmierne owłosienie typu męskiego to niezwykle kłopotliwa przypadłość, będąca dla wielu pań źródłem kompleksów i odbijająca się bardzo negatywnie na samoocenie. Żadna doraźna metoda depilacji nie podoła tak obfitemu zarostowi zlokalizowanemu na znacznej powierzchni ciała. Depilacja laserowa natomiast pozwala zauważalnie zminimalizować ten problem.

Jaki laser jest najskuteczniejszy?

Na rynku dostępnych jest kilka typów laserów wykorzystywanych do depilacji. Podstawowa różnica między nimi sprowadza się do długości fali, która determinuje selektywność działania lasera oraz jego skuteczność dla określonego fototypu skóry. Istotą depilacji laserowej jest zjawisko selektywnej fototermolizy, czyli usuwania włosa po jego uprzednim zniszczeniu światłem lasera. Docelowym związkiem pochłaniającym energię jest melanina, czyli barwnik włosa, ale także i skóry. Im większy między nimi kontrast, tym zabieg depilacji jest skuteczniejszy. Zatem u osób z jasnym owłosieniem lub ciemną skórą depilacja może okazać się mało efektywna. W takiej sytuacji najbardziej skuteczny okazuje się być laser diodowy Palomar Vectus, uznawany za najskuteczniejsze narzędzie do depilacji laserowej. Nie bez powodu – dzięki innowacyjnemu czytnikowi poziomu melaniny w skórze Skintel, laser ten wyróżnia możliwość indywidualnego dopasowania parametrów pracy urządzenia. Efektem jest doskonała skuteczność skorelowana ze znikomym odsetkiem działań niepożądanych, np. podrażnień czy poparzeń. Ponadto dzięki zastosowaniu technologii Photon Recycling energia światła lasera odbita od skóry jest ponownie wykorzystywana, co w praktyce oznacza szybkość, bezbolesność oraz wysoki komfort zabiegu.

Jeśli zainteresowała Cię ta najskuteczniejsza i najnowocześniejsza depilacja laserowa Osteomed to gabinet medycyny estetycznej, gdzie profesjonaliści przeprowadzą ten zabieg, oferując kompleksową opiekę.

Osteomed – oddaj się w ręce specjalistów

Ośrodek Medyczny Osteomed oferuje szereg usług z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii, diagnostyki oraz ginekologii i prowadzenia ciąży. Depilacja laserowa jest tu przeprowadzana najnowocześniejszym sprzętem, który obsługują specjaliści z zakresu dermatologii. Profesjonalizm usług wyraża się chociażby kompleksową opieką nad pacjentem obejmującą:

– konsultację lekarską przed zabiegiem, uwzględniającą dokładny wywiad lekarski oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu

– omówienie z pacjentem zaleceń przedzabiegowych, obejmujących m. in. rezygnację z opalania na 4 tygodnie przed zabiegiem, unikanie zabiegów złuszczających i podrażnień skóry czy rezygnację ze stosowania leków fotouczulających; dzień przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu, zaś w dniu zabiegu trzeba ogolić skórę maszynką

– profesjonalne przeprowadzenie zabiegu z uwzględnieniem indywidualnych preferencji pacjenta

– przedstawienie pacjentowi zaleceń pozabiegowych, z których najistotniejsze to unikanie opalania, podrażnień skóry i odpowiednie nawilżanie skóry

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline