Detoks organizmu z wykorzystaniem soku z brzozy

Marcin Marzec 24, 2017 0
Detoks organizmu z wykorzystaniem soku z brzozy

Sok z brzozy ma nie tylko doskonałe właściwości zdrowotne dla naszego organizmu, ale także ceniony jest w procesie detoksykacji. Świeży sok, pozyskany z liści bądź pnia brzozy szybko usunie zbędne produkty przemiany materii. Dodatkowo uzupełni on niedobór witamin i składników mineralnych z jakimi może borykać się nasz organizm. Jak przeprowadzić detoks sokiem z brzozy?

Sok z brzozy uznany jest za jeden z najskuteczniejszych produktów, dzięki któremu można przeprowadzić bardzo skuteczną detoksykację. Dzięki temu nie tylko odtruwamy cały organizm, ale również szybko mamy możliwość przywrócić jego równowagę i witalność.

Sok z brzozy wspomaga pracę organów

kamagra sklepWarto wspomnieć, że sok z brzozy doskonale wspomaga pracę dwóch organów, których naturalnym zadaniem jest usunięcie z naszego organizmu odpadów oraz toksyn. Wspiera więc on pracę:

  • Wątroby, ponieważ oczyszcza krew, która się w niej znajduje i wypłukuje alkohol, sztuczne barwniki, kwasy nasycone czy też pestycydy.
  • Nerek, albowiem doskonale stymuluje proces filtracji układu moczowego. Z jego pomocą usuniemy złogi, piasek a także odpady, którymi są: sól, pozostałości po lekach i szereg innych odpadów.

Efekty detoksu sokiem z brzozy

Sok z brzozy ma dla naszego organizmu wiele cennych zalet, zaś prowadząc z jego pomocą proces detoksykacji osiągniemy:

  • oczyszczenie organizmu z toksyn
  • szybszą pracę układu pokarmowego
  • lepszą przemianę materii
  • prawidłową pracę jelit
  • utratę kilku kilogramów
  • Oczyszczenie skóry
  • Mocne paznokcie i włosy
  • Redukcję cellulitu

Jak przeprowadzić detoks organizmu?

Detoksykację organizmu z użyciem soku z brzozy warto przeprowadzić wiosną. Wówczas to liście brzozy, dojrzewają, zaś sok z jej pnia cechuje się największą wartością odżywczą dla organizmu. Świeżo pozyskany sok należy pić dwa razy w ciągu dnia po jednej szklance. Cała kuracja powinna trwać przez trzy tygodnie.

Oczywiście w tym czasie warto wzmocnić efekt działania soku z brzozy, zrównoważoną dietą, która to jest bogata w warzywa, owoce, ryby, a także pełnoziarniste produkty. W czasie kuracji należy również zrezygnować z papierosów, alkoholu, dań typu fast food, czy słodyczy. Ograniczyć również należy produkty wysoko przetworzone, ponieważ zawierają sztuczne barwniki i konserwanty. Zdrowe odżywianie, aktywny tryb życia, wraz z połączeniem soku z brzozy sprawią, że nasze ciało pozbędzie się toksyn, a dzięki temu będzie doskonale funkcjonować, zaś my poczujemy się po prostu zdrowsi i w pełni sił.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline