Dieta, a choroby nowotworowe

Aneta Rachwał - Adamczyk Sierpień 22, 2015 4
Dieta, a choroby nowotworowe


 

Jeżeli mówimy o chorobach nowotworowych i szukamy przyczyn ich powstawania, to nie możemy nie wspomnieć w tym miejscu o takim czynniku jak nasza codzienna dieta. Jak podkreślają specjaliści, to właśnie dieta jest jednym z tych czynników, które wpływają na rozwój chorób nowotworowych. Stosowanie odpowiedniej, zbilansowanej i zdrowej diety pozwoliłoby uniknąć bardzo wielu zachorowań na raka, a w wielu przypadkach spowodowałoby znacznie łagodniejszy przebieg choroby. Możemy, a nawet musimy w tym miejscu powiedzieć, że to co jemy, decyduje o naszym życiu. W tym miejscu oczywiście możemy powiedzieć, że współcześnie bardzo trudno jest dbać o właściwą dietę. Nie mamy odpowiedniej ilości czasu, ciągle gdzieś biegniemy, jesteśmy zmęczeni, nie chce nam się myśleć co jeść i jak jeść, a tym bardziej zdrowo gotować.

Wartość zdrowia

Jednakże musimy także w tym miejscu zadać sobie pytanie jaką wartość dla nas samych posiada nasze własne zdrowie, a w dalszej perspektywie także nasze życie. Nasza codzienna dieta wpływa na rozwój chorób nowotworowych, ale także wpływa na ograniczenie możliwości zachorowania. Nie chodzi bynajmniej o to, abyśmy teraz totalnie się przestawili i jedli jakieś wyszukane potrawy, które dodatkowo będą nas sporo kosztowały. Chodzi raczej o to, abyśmy mądrze wybierali produkty, które spożywamy, abyśmy unikali żywności przetworzonej, sztucznej, abyśmy zaufali temu, co naturalne.

Lepsze samopoczucie

Owoce, warzywa, produkty zbożowe, herbata zielona jak i wiele innych zdrowych produktów pozwolą nam nie tylko lepiej czuć się w naszej codzienności, ale także pozwoli nam znacząco ograniczyć możliwość rozwoju chorób nowotworowych. Nasza dieta to bowiem jeden z głównych czynników rozwoju chorób nowotworowych, a te zbierają obecnie coraz większe żniwo zarówno w naszym kraju, jak i w wielu innych wysoko rozwiniętych państwach świata. Czyż zatem nie warto zadbać o te drobne kwestie i cieszyć się dobrym zdrowiem? To tak naprawdę niewiele nas kosztuje, a znaczy bardzo wiele. Niewiele kosztuje, a decyduje o naszym życiu.

 

4 komentarze »

 1. Teresa Sierpień 25, 2015 at 8:17 am -

  Pozytywny post :)!

  • Marcin Październik 9, 2015 at 9:18 am -

   Dzięki wielkie, polecamy się na przyszłość jako źródło stałej, dobrej lektury z tematyki zdrowia i odżywiania :).

 2. Naboki Wrzesień 25, 2015 at 11:14 am -

  Zdrowie jest oczywiście najważniejsze, powinniśmy przykładać do niego jak największą wagę.

  • Marcin Październik 9, 2015 at 9:17 am -

   Oczywiście, jestem tego samego zdania. Największy problem jest chyba nie tyle z chęciami zmian, co ze źródłami wiedzy – w internecie jest cała masa stron poświęconych zdrowiu i odżywianiu, jednak nie wszystkie zamieszczane w internecie materiały muszą być rzetelne i godne uwagi. Niekiedy są nawet szkodliwe. Dlatego trzeba być czujnym :).

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline