Dieta dla dziecka? Czy to konieczne?

Aneta Rachwał - Adamczyk Marzec 30, 2016 0
Dieta dla dziecka? Czy to konieczne?

Niestety nie tylko osoby dorosłe borykają się z problemem nadwagi. Coraz więcej dzieci cierpi na otyłość, a ich wrogiem są słodycze oraz źle dobrana dieta. Co więcej nasze pociechy kochają dania typu Fast – food, które nie tylko tuczą, ale również negatywnie wpływają na organizm. Oczywiście to my decydujemy, co jedzą nasze dzieci, ale jeśli obudziliśmy się zbyt późno, bowiem dotychczas nie zauważaliśmy problemu i nasze dziecko ma już nadwagę, musimy zdecydować się na działanie. Czy w takim wieku można zastosować dietę dla dziecka z nadwagą?

Sałata w zamian batonika

Oczywiście trudno zastosować u dziecka drakońską dietę, na którą czasem decydują się osoby dorosłe. Wszak organizm malucha dopiero rozwija się, rośnie, a tym samym potrzebuje wielu wartościowych składników odżywczych.

Ważne jest, aby dziecko zamiast słodyczy, batoników i chipsów do szkoły dostało kanapkę lub też owoce.

Jest to niezwykle istotne, albowiem nasze dziecko w szkole pracuje niezwykle intensywnie umysłowo. Nie może, więc być głodne, ponieważ może wpaść mu do głowy pomysł udania się do sklepiku, aby kupić coś słodkiego.

Twój maluch powinien mieć przygotowaną kanapkę, którą zje na drugie śniadanie. Dzięki temu uzupełni zapas glukozy w organizmie, a jednocześnie witaminy oraz minerały zdrowe dla naszego dziecka.

Warto także przygotować dziecku do szkoły:

  • napój mleczny,
  • jogurt,
  • kefir,
  • wodę mineralną

 

dziecko a dieta

Jak odżywiać nasze dziecko?

Chcesz odżywiać dobrze i wartościowo swoje dziecko? Pragniesz, aby straciło trochę zbędnych kilogramów, ale aby nie odbyło się to kosztem jego zdrowia i energii? Z całą pewnością warto zastosować pewne produkty, które to są mleko spożywcze z niską zawartością tłuszczu, musli z owocami, a także chleb pełnoziarnisty.

Na pewno warto sięgnąć po warzywa i owoce. Mają w sobie mało kalorii, zaś bardzo wiele różnorodnych witamin oraz minerałów. Dostarczą one naszym dzieciom wiele energii a dodatkowo sprawią, że dziecko nie będzie zjadało zbyt dużo kalorii. Ryż brązowy, lekka sałatka oraz woda mineralna, sprawią, że dziecko odzyska szczupłą sylwetkę, co nie wpłynie negatywnie na jego organizm.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline