Dieta dukana, czyli białko w dużej ilości

Aneta Rachwał - Adamczyk Grudzień 31, 2017 Możliwość komentowania Dieta dukana, czyli białko w dużej ilości została wyłączona
Dieta dukana, czyli białko w dużej ilości

Każda dieta ma swoje zasady. Dieta dukana jest podzielona na cztery etapy. Aby osiągnąć wymarzony efekt, musimy jeść głównie białko, które jest głównym i najważniejszym składnikiem tutaj. Ma za zadanie oczyszczać i pomagać w szybkiej utracie wagi. Jej długość jest uzależniona od tego, ile kilogramów pragniemy zrzucić. Ma ona negatywny wpływ na wątroby, nerki, a także zakłóca pracę układu przewodu pokarmowego. Jest ona bardzo restrykcyjna. I faza trwa 5 – 10 dni i opiera się na jedzeniu białka. Wybieramy, m.in. chudą cielęcinę, polędwicę, jaja, kurczaka, chudy nabiał, itp. Powinniśmy też dużo pić. II etap jest wzbogacony o warzywa.

Jak przebiega dieta?

Przez 5 dni je się warzywa z białkiem, przez kolejne 5 znów tylko białko. W III etapie dostajemy możliwość jedzenia określonych produktów, jak np. chleb pełnoziarnisty, owoc, żółty ser, itd. IV etap to jedzenie wszystkiego co chcemy, w umiarze, oczywiście zdrowo. Do dań dodajemy jednak otręby owsiane. W ciągu 6 dni, przez 1 przestrzegamy zasad z fazy I. Dieta jest popularna, gdyż nie wymaga liczenia kcl, nie mamy podanej wymaganej ilości pokarmu, którą musimy zjeść. Ma ona jednak negatywny wpływ na nasz organizm.

Duża ilość białka działa niekorzystnie na nerki. Może także nastąpić zwiększenie ryzyka na zapadnięcie na nowotwór. Ponadto owa dieta powoduje braki witamin w naszym organizmie. Powinniśmy jeść dużo warzyw, wzbogacać się węglowodanami w postaci owoców, a przy tym dodawać różnego rodzaju mięsa i ryby. Dieta powinna być na całe życie i zapewniać nam wszystko to, czego potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Comments are closed.

Inline
Inline