Dieta odchudzająca – trać kilogramy, a nie zdrowie!

Bartek M. Wrzesień 15, 2020 Możliwość komentowania Dieta odchudzająca – trać kilogramy, a nie zdrowie! została wyłączona
Dieta odchudzająca – trać kilogramy, a nie zdrowie!


Chcesz przejść na dietę odchudzającą? Już na samym początku odradzamy wszystkie plany żywieniowe typu cud, które obiecują szybkie i spektakularne efekty. Powód jest prosty – razem z kilkoma kilogramami możesz stracić też zdrowie. O wiele lepszym i, co najważniejsze, bezpieczniejszym rozwiązaniem jest stopniowa utrata tkanki tłuszczowej i zmiana nawyków żywieniowych. Odkryj, jak powinna wyglądać zdrowa dieta odchudzająca!

Dieta odchudzająca nie oznacza głodówki

Wiele osób kojarzy dietę odchudzającą z głodówką. Nic bardziej mylnego! Jak się okazuje, żeby zrzucić nadprogramowe kilogramy, trzeba jeść. Oczywiście, nie oznacza to, że możesz planować już wycieczkę do pobliskiej sieci fast food na ucztę. Sekretem stopniowej utraty tkanki tłuszczowej jest właściwy deficyt kaloryczny – należy zmniejszyć dzienną liczbę kalorii o około 500. Nie ma jednej prawidłowej wartości dla wszystkich. Za poziom wartości energetycznej odpowiadają takie czynniki jak płeć, wiek, stan zdrowia, rodzaj wykonywanej pracy czy aktywność fizyczna. Właśnie dlatego, aby sobie nie zaszkodzić, warto rozpocząć dietę odchudzającą od konsultacji z dietetykiem.

Zbilansowana dieta odchudzająca, czyli jaka?

Powszechnie przyjęło się, oczywiście prawidłowo, że dieta odchudzająca powinna być odpowiednio zbilansowana. Co to tak naprawdę oznacza? Posiłki muszą dostarczać ciału każdy składnik odżywczy bez wyjątku. Rezygnacja z białka, tłuszczów czy węglowodanów może odbić się negatywnie na Twoim zdrowiu, czy spowodować pogorszenie samopoczucia. Podstawą diety odchudzającej są warzywa, które powinny znaleźć się w każdym daniu. Oprócz nich należy zadbać również o to, aby w codziennym menu pojawiały się owoce, o ile Twój stan zdrowia nie wymaga ich ograniczenia, oraz chude mięso, ryby, jajka i nabiał. Nie zapomnij o produktach zbożowych, które są zdrowszą alternatywą dla artykułów pszennych, oraz zdrowych tłuszczach roślinnych.

Czy dieta odchudzająca musi być trudna?

Pewnie, że nie! Wszystko zależy od Twojego podejścia do diety odchudzającej. W trakcie zrzucania zbędnych kilogramów warto zadbać nie tylko o sposób odżywiania i aktywność fizyczną, ale także o swoje nastawienie. Dobrym pomysłem jest uzbrojenie się w cierpliwość i zdanie sobie sprawy, że nie osiągniesz swojego celu magicznie przez noc. Możesz jednak sobie to ułatwić i sprawić, że chudnięcie będzie przyjemniejsze, zamawiając np. dietę pudełkową. Odchudzające plany żywieniowe serwowane przez catering dietetyczny są odpowiednio zbilansowane, mają określoną kaloryczność, a do tego dają Ci możliwość odkrywania nowych smaków. A to wszystko w połączeniu ze stopniowym i zdrowym zrzucaniem kolejnych kilogramów!

Comments are closed.

Inline
Inline