Dlaczego warto sięgać po suplementy diety?

Bartek M. Wrzesień 12, 2016 1
Dlaczego warto sięgać po suplementy diety?

Dla wielu suplementy diety to coś niepotrzebnego. Jest to błędne myślenie, zobacz jak w wielu dolegliwościach mogą nam pomóc bez potrzeby sięgania po silne leki.

W reklamach telewizyjnych i na półkach aptecznych suplementów diety stale przybywa. Suplementy diety to nic innego jak farmakologiczne środki doustne, stosowane przy różnego rodzaju dolegliwościach.

Zazwyczaj kojarzone są z odchudzaniem. Jednak istnieje duży wybór suplementów diety, których działanie ma zmniejszyć różnego rodzaju dolegliwości i niedobory.

Suplementami są wszelkiego rodzaju preparaty mineralne (będące na przykład źródłem magnezu czy żelaza). Suplementy diety to również środki na niestrawność czy poprawiające pracę układu trawiennego. Wiele dolegliwości da się zniwelować suplementami diety. Nie trzeba wtedy sięgać po leki.

Jak działają suplementy diety?

Działanie suplementów diety uzależnione jest od tego, jaki jest ich przeznaczenie. Suplementy stosowane w związku z dietami z reguły reklamowane są jako środki wpływające na obniżenie apetytu (zawierają kofeinę bądź guaranę), poprawę przemiany materii (dzięki błonnikowi lub ekstraktu z jagód Goji), zmniejszenie wchłaniania substancji odżywczych pochodzących z pożywienia (głównie tłuszczów i węglowodanów).

Tego rodzaju suplementy diety maja naprawdę szeroki zakres działania. Suplementy, których zasadniczym celem jest uzupełnienie magnezu, żelaza czy innych składników mineralnych, zazwyczaj mają w swoim składzie taką ich ilość, by te niedobory uzupełnić. Niekiedy proponuje się suplementy, w których skład wchodzą wszystkie niezbędne minerały i witaminy.

Obecnie dużą popularnością cieszą się suplementy diety, które poprawiają prace układu pokarmowego i trawiennego. Szczególnie poleca się środki usprawniające prace wątroby i trzustki, a także wszelkiego rodzaju preparaty błonnikowe, które usprawniają przemianę materii.

Chętnie poleca się także środki poprawiające kondycję oczu (zawierają one przede wszystkim luteinę). Niezwykle popularne są suplementy dla wsparcia skóry, włosów i paznokci. Jeśli dobrze się rozejrzeć, okaże się, iż istnieją suplementy, wspomagające funkcjonowanie każdej części ciała człowieka.

Trzeba je stosować z umiarem. Mogą pomóc stosowane z rozsądnych ilościach. Suplementacja przesadna może być szkodliwa dla zdrowia.

One Comment »

  1. Aktywnie Do Celu Wrzesień 14, 2016 at 10:32 am -

    Odpowiednio dobrana suplementacja jest bardzo dobrym rozwiązaniem, wszystko z głową 🙂

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline