Jak dobrać odzież narciarską i snowboardową?

Bartek M. Styczeń 23, 2018 Możliwość komentowania Jak dobrać odzież narciarską i snowboardową? została wyłączona
Jak dobrać odzież narciarską i snowboardową?


Narciarstwo zjazdowe czy też korzystanie z deski snowboardowej jest bardzo dobrym sposobem na czas wolny zimową porą, co też odkrywa obecnie coraz większa grupa osób. Aby móc mówić o pełnej przyjemności zjeżdżania, powinniśmy oczywiście wyposażyć się w odpowiednie narty, kask, w odpowiedni sprzęt, ale to nie wszystko. Jak najbardziej istotnym elementem jest także odzież, którą będziemy stosować, a w dobie współczesnej w tym względzie mamy naprawdę bardzo szerokie możliwości, mamy bardzo szeroki wybór. Co zatem składa się na odzież narciarską?

Czym jest odzież narciarska?

Mówiąc o odzieży narciarskiej, wiele osób wymienia kurtkę lub też spodnie, ale nie możemy zapominać o tym, że na typową odzież narciarską składają się trzy podstawowe warstwy. Mowa jest o:

  • bielizna termoaktywna,
  • bluza techniczna,
  • kurtka narciarska.

Odpowiednio w dolnej partii ciała mówimy o bieliźnie termoaktywnej oraz spodniach narciarskich. Mówiąc o kurtce narciarskiej tudzież o spodniach narciarskich, na pewno nie możemy kupować sugerując się tylko kolorem, tylko wyglądem danego modelu. Tutaj podstawowym elementem będzie zwrócenie uwagi na kilka aspektów technicznych, gdyż ubiór narciarski powinien w głównej mierze być funkcjonalny, powinien zapewniać pełen komfort.

Cechy kurtek narciarskich

Konkretne cechy kurtek narciarskich mogą być bardzo różne, a raczej to konkretne parametry mogą znajdować się na bardzo zróżnicowanym poziomie. My w tym miejscu będziemy wskazywać na taki aspekt, jakim jest cena. Wielu z nas sugeruje się przy zakupie owej kurtki właśnie ceną, a tymczasem nie chodzi o to, aby była ona tania, ale o to, aby była wodoszczelna, aby była wiatroszczelna, a tym samym aby nas chroniła przed różnego rodzaju czynnikami atmosferycznymi.

Kurtki narciarskie męskie posiadają określoną membranę, a jej jakość w sposób bezpośredni przekłada się na funkcjonalność. Poza wymienionymi cechami, nie możemy nie wskazać także na kilka innych, które będą wpływać na nasze zadowolenie z danego produktu, z naszej kurtki. Poza tym bowiem ważna będzie obecność kaptura, czy jest on odpinany, czy mamy do czynienia z obecnością otworów wentylacyjnych, czy suwak jest chowany, czy szwy są klejone, a zamki wodoodporne. Jeśli chodzi o bardzo dobrej jakości odzież narciarską, kurtkę narciarską, to należy zwrócić uwagę na to, aby posiadała ona specjalne otwory wentylacyjne także pod pachami, dzięki czemu będziemy mogli mówić o prawidłowym odprowadzeniu ciepła i odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Każda kurtka narciarska, która odznacza się wysoką jakością, posiada specjalny fartuch śnieżny. Dzięki jego obecności możemy być pewni tego, że do środka nie dostanie się śnieg, a poza tym będziemy w sposób doskonały chronieni zarówno przed śniegiem jak i przed wiatrem, co jest tutaj bardzo istotne. Na sam koniec dodamy także, że warto jest postawić na taką kurtkę, która będzie posiadała kaptur ze specjalny daszkiem. To na pewno kolejny z elementów, który spowoduje, że będziemy na stoku czuli się bardziej komfortowo.

Wybór kurtki narciarskiej czy też spodni narciarskich nie jest niczym oczywistym. Jednakże w obliczu faktu, że na rynku mamy do czynienia z bardzo szeroką ofertą, to mamy możliwość zakupu tego, co będzie nas w pełni zadowalać. Na pewno warto jest postawić na produkty markowe, ponieważ dzięki temu mamy większą pewność, że będą się one odznaczały takimi cechami, jakie nam odpowiadają. Na stoku powinniśmy czuć się swobodnie, a poza tym powinniśmy być w pełni zabezpieczeni.

Comments are closed.

Inline
Inline