Jak działa poduszka ortopedyczna?

Marcin Styczeń 17, 2017 0
Jak działa poduszka ortopedyczna?

Zdrowie naszego kręgosłupa jest niezwykle ważne. Wiemy o tym, mimo to nadal wielu z nas nie potrafi odpowiednio o niego zadbać. Praca od rana do wieczora, ciągły stres, przesilenie, zmęczenie, a co gorsza, siedzący tryb życia – te wszystkie czynniki powodują, że początkowe uczucie sztywności i bóli kręgosłupa z czasem może prowadzić do poważniejszych dolegliwości. Grunt więc, by im zapobiegać. W odpowiedzi na ten problem pojawiły się poduszki ortopedyczne o których warto powiedzieć sobie nieco więcej.

Poduszki ortopedyczne do spania

W przypadku poduszek ortopedycznych do spania ogromnie ważną rolę odgrywa ich rodzaj. Najpierw jednak powiedzmy sobie jak działają. Tego typu poduszki redukują przede wszystkim wyżej wspomniane uczucia sztywności, oraz bóle kręgosłupa. A wszystko to dzięki specjalnej piance, która pozwala na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa i naturalne ułożenie głowy niezależne od pozycji w której aktualnie się znajdujemy. W przypadku poduszek ortopedycznych do spania wyróżniamy głównie trzy rodzaje w zależności od pozycji w której zasypiamy. Tak więc jeśli zasypiasz na plecach (według specjalistów jest to najlepsza pozycja do spania), to najlepszym wyborem będzie dla Ciebie poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na samym środku. Poduszka w kształcie gwiazdy, to opcja dla tych, którzy lubią spać na brzuchu, gdyż właśnie taki kształt pozwala na zminimalizowanie szkód płynących ze spania właśnie w tej pozycji. Jeśli lubisz spać na boku (niezależnie na którym), to najlepszym wyborem będzie dla Ciebie poduszka w kształcie „wałka”.

Zdrowa noc, to też zdrowy dzień

Odpowiedni wypoczynek w nocy, to szereg korzyści dla Twojego organizmu. Przede wszystkim jak już wyżej zostało wspomniane budzisz się bez uczucia bólu i sztywności, Wypoczęty organizm, to jednak zwiększona koncentracja w ciągu dnia, a także odporność na różnego rodzaju infekcje. Zmniejsza się również ryzyko dolegliwości kręgosłupa, w tym wad postawy.

Sissel Polska

Poduszki ortopedyczne do siedzenia

Jest to doskonały wybór dla tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia, gdzie ich praca opiera się do minimum dziennego, kilkugodzinnego siedzenia przed komputerem. Poduszki ortopedyczne wspierają przede wszystkim odcinek lędźwiowy kręgosłupa, który w czasie długiego siedzenia cierpi najmocniej. Sama poduszka zazwyczaj ma kształt nakładki w kształcie fotela, który nakładamy na prawidłowe siedzenie. Dzięki swoim właściwościom masują najważniejsze mięśnie kręgosłupa powodując tym samym, że nie ulegają one zastygnięciu.

Taki rodzaj poduszek wskazany jest nie tylko dla osób wykonujących prace biurowe, ale i dla kierowców, gdzie ich praca opiera się niejednokrotnie na kilkunastogodzinnym siedzeniu za kierownicą.

W przypadku poduszek ortopedycznych do siedzenia mamy też nakładki na krzesło, które w większości charakteryzują się wystającymi punkcikami masującymi głównie mięśnie nóg, ud, oraz pośladków.

Dodatkowe zalety

Poduszki ortopedyczne zarówno do siedzenia, jak i do leżenia charakteryzują się estetyką, oraz łatwością w utrzymaniu. Ponadto, to co można o nich powiedzieć, to fakt, że są bardzo wygodne.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline