Gdy dziecko przyniesie ze szkoły wszy…

Aneta Rachwał - Adamczyk Styczeń 7, 2019 Możliwość komentowania Gdy dziecko przyniesie ze szkoły wszy… została wyłączona
Gdy dziecko przyniesie ze szkoły wszy…

Wszy i inne insekty spędzają sen z powiek wielu rodzicom. Nasze dzieci są narażone na kontakt z nimi szczególnie w szkołach, gdzie spotykają się z dziećmi pochodzących z różnych rodzin i różnych domów, w których podejście do higieny może odbiegać daleko poza społeczne oczekiwania. Niemniej jednak takie rzeczy się zdarzają i trzeba umieć sobie z nimi radzić. Problem jest wstydliwy i krępujący nie tylko dla rodziców i nauczycieli, ale również dla samych dzieci.

Przykry i wstydliwy problem

W wieku szkolnym pociechy potrafią być bezlitosne i jeden taki epizod może zaważyć na jakości życia w szkole na wiele długich i uciążliwych lat. Wszawica w bardzo krótkim czasie potrafi utrudnić życie wielu ludziom w jej zasięgu. Zwykle pierwszym krokiem, na jaki decydują się rodzice dzieci, które wróciły z wszami ze szkoły jest ostrzyżenie dziecka. I nie ma w tym żadnego problemu, jeśli sprawa dotyczy chłopców. Problem pojawia się wówczas, gdy z problemem tym boryka się dziewczynka z burzą gęstych włosów po pas zapuszczanych przez całe swoje życie. W aptekach jest wiele środków, które pozwolą nam na doraźną likwidację problemu. Zabiegom tym należy poddać nie tylko dziecko ale również wszystkich domowników, gdyż najprawdopodobniej oni również są narażeni na dodatkowe i niechciane towarzystwo. Nie warto czekać na rozwój sytuacji, gdyż samo to na pewno nie przejdzie, a zwykłe mycie włosów nic nie pomoże.

Działanie profilaktyczne

Warto też podjąć działania profilaktyczne, szczególnie jeśli chodzi o dziewczynki. W drogeriach czy aptekach czy choćby nawet w Internecie możemy nabyć frotki do włosów, które są nasączone substancją odstraszającą wszy i inne insekty, przy czym są bardzo dyskretne i nie zdradzają swojej podstawowej funkcji. Nie mają też negatywnego wpływu na włosy czy skórę głowy. Skuteczność jednej takiej gumki do włosów to nawet trzy tygodnie, dlatego nie jest to uciążliwa profilaktyka. Możemy wybierać w różnych modelach i kolorach, dlatego znajdzie się coś nawet dla najbardziej wymagającej uczennicy.

Comments are closed.

Inline
Inline