Efekty trenowania crossfitu

Aneta Rachwał - Adamczyk Grudzień 12, 2016 1
Efekty trenowania crossfitu

Coraz większa ilość osób decyduje się trenować crossfit. Dlaczego? Odpowiedz jest prosta, albowiem jest to sport, który poprawia naszą kondycję, szybkość, wytrzymałość a także ogólną koordynację. Dodatkową zaletą jest to, że utrzymuje naszą sylwetkę w nienagannym wizerunku, którego zazdroszczą nam znajomi.

Różnorodność i przejrzystość zasad treningowych

Crossfit to jeden z najbardziej znakomitych treningów, albowiem już w bardzo krótkim czasie widać jego pozytywne efekty. Trening ten cechuje się wielką wszechstronnością co sprawia, że zapewnisz harmonijny rozwój wszystkim swoim mięśniom, a jednocześnie zadbasz również o swoją kondycję. Dzięki treningowi, jakim jest crossfit wzmocnisz całe swoje ciało, uzyskasz więcej siły, energii oraz będziesz cieszył się większą sprawnością i kondycją fizyczną.

Efekty treningu zauważyć można bardzo szybko, albowiem już po około trzech tygodniach. Oczywiście aby tak się stało ćwiczenia musisz wykonywać zarówno regularnie, jak i poprawnie.

Co zyskasz trenując?

  • Doskonałe wzmocnienie wszystkich mięśni swego ciała, albowiem w czasie treningu, żaden z nich nie zostanie pominięty. Ćwiczenia obejmą rozwój ramion, pośladków, nóg, brzucha oraz pleców.
  • Lepsza kondycja fizyczna, ponieważ crossfit łączy w sobie ćwiczenia siłowe i aerobowe, czyli te podnoszące tętno. Dzięki takim ćwiczeniom możemy o wiele lepiej budować wydolność krążeniowo-oddechową i wzmacniać serce.
  • Utrata zbędnych kilogramów, ponieważ trening znakomicie spala tłuszcz, zaś energię do ćwiczeń czerpiemy właśnie z tkanki tłuszczowej.
  • Budowa siły funkcjonalnej ponieważ trening sprawia, że zwiększa się nasza siła fizyczna. Na pewno będzie to pomocne nawet w wykonywaniu codziennych czynności, ale także poprawi się nasza sprawność fizyczna i zmniejszy ryzyko powstania kontuzji oraz przeciążeń.
  • Doskonalsza koordynacja ruchowa, gdyż crossfit wymaga pracy na wielu różnorodnych płaszczyznach, a to z kolei poprawia zakres ruchów, równowagę, gibkość oraz koordynację.
  • Więcej energii i rozładowanie napięcia.

One Comment »

  1. Dawid Konieczny Grudzień 12, 2016 at 12:50 pm -

    Trenuje crossfit od dawna i muszę powiedzieć, że takiego typu treningu do nigdy wcześniej nie miałem, na prawdę polecam.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline