Fitness w wodzie

Marcin Lipiec 13, 2016 10
Fitness w wodzie

Aerobik to dzisiaj bardzo popularna forma aktywności fizycznej, którą preferuje bardzo wielu ludzi, w tym nie tylko kobiet. Pewną odmianą aerobiku, który dzisiaj zyskuje coraz bardziej na znaczeniu jest aqua aerobik. Basen nie musi być miejscem, w którym pływamy tylko i wyłącznie wzdłuż, tylko pokonujemy kolejne długości. Jak dotychczas wodny aerobik był dobrze znany, jako forma rehabilitacji, aczkolwiek nie należy ograniczać jego roli tylko i wyłącznie do rehabilitacji. W tej chwili możemy mówić o wodnym aerobiku, jako o świetnej formie ćwiczeń, które mogą wpłynąć na bardzo różne aspekty naszego zdrowia. Ćwiczenia w wodzie łączą w sobie elementy pilates, elementy kickboxingu jak również treningu siłowego.

Wodny aerobik

Wodny aerobik ma tę zasadniczą przewagę nad aerobikiem wykonywanym w sali gimnastycznej, że nie mamy do czynienia z nadmiernym obciążeniem stawów kolanowych oraz innych. Jeśli więc ktoś ćwiczy koszykówkę, inne sporty, w których mamy do czynienia z nadmiernym obciążeniem stawów, to wodny aerobik może być doskonałym sposobem na to, aby owe stawy znacząco odciążyć. Trening w wodzie może być bardzo intensywny i jednocześnie też nie będziemy mieli do czynienia z nadmiernym forsowaniem naszego organizmu.

Instruktorzy, grupy

aerobik wodny to samo zdrowieAerobik wodny to zasadniczo ćwiczenia grupowe wykonywane pod okiem profesjonalnego instruktora, który wskaże nam na prawidłowe wykonywanie wszelkich ćwiczeń. Aerobik wodny jest formą ćwiczeń, która nadaje się zarówno dla osób początkujących jak i dla tych zaawansowanych. Tutaj nie potrzeba mieć żelaznej kondycji, ale na pewno trzeba intensywnie pracować nad utrzymaniem równowagi. To, bowiem jest jeden z podstawowych elementów, które w wodnym aerobiku odgrywają bardzo ważną, odgrywają niemalże kluczową rolę. Aerobik wodny to jedna z wielu propozycji, z których możemy skorzystać, ale jednocześnie też na pewno jest to jedna z tych propozycji, które należą do tych najbardziej korzystnych, dzięki której możemy uzyskać bardzo wiele dobrego, dzięki której możemy znacząco wpłynąć na jakość, na lepszą jakość naszego zdrowia.

Wystarczy umieć pływać

Oczywiście warunkiem podstawowym w tej sytuacji jest umiejętność pływania, ale jeśli ten warunek jest spełniony, to jak najbardziej warto jest wejść w to przedsięwzięcie, jak najbardziej warto jest wejść w tę formę ćwiczeń fizycznych, połączonych jak najbardziej z pełnym relaksem, jaki daje nam woda i przebywanie w niej i ćwiczenie w niej. Aqua aerobik jest formą ćwiczeń proponowaną przez coraz większą ilość ośrodków, a tym samym możemy mówić o coraz większej popularności.

10 komentarzy »

 1. Asia Lipiec 14, 2016 at 12:33 pm -

  Basen to doskonała forma aktywności – tracimy dużo kalorii, a dzięki oporowi wody nie przemęczamy ścięgien. Uwielbiam chodzić na basen – pływam co najmniej 2 razy w tygodniu.

  • Marcin Sierpień 12, 2016 at 7:01 am -

   Jeśli ktoś ma problemy ze stawami lub ścięgnami to rzeczywiście, polecamy taką formę aktywności 🙂

 2. Aktywnie do Celu Lipiec 15, 2016 at 8:42 am -

  Wodny aerobic jest super i daje bardzo dobre efekty, sprawdzone na mnie 🙂

 3. Krukam Lipiec 20, 2016 at 7:51 am -

  Uwielbiam pływać i chodżę chętnie na basen. A moja żona to wyjątkowo często uczęszcza na aquaaerobik, mówi że te ćwiczenia ją odprężają.

 4. Klinika Lipiec 20, 2016 at 12:14 pm -

  To jedna z lepszych metod na piękną sylwetkę, dodatkowo to bardzo przyjemna forma wysiłku 🙂

 5. Ilona Lipiec 20, 2016 at 1:57 pm -

  Nie ma lepszego aerobiku jak aerobik w wodzie. Nie dość, że nasze stawy są odciążone, to jeszcze mniej odczuwamy zmęczenie. Uważam też, że przynosi mnóstwo frajdy 😀

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline