Gadżety pomocne podczas treningów

Bartek M. Czerwiec 27, 2019 Możliwość komentowania Gadżety pomocne podczas treningów została wyłączona

Każdy fit-freak wie, że podczas wizyt na siłowni i wykonywania serii często powtarzalnych ćwiczeń, do codziennych treningów powoli zaczyna wkradać się rutyna, a co za tym idzie – spada nasza motywacja i chęć do regularnych aktywności fizycznych. Jak uatrakcyjnić ćwiczenia, aby nie dać się właśnie tej treningowej rutynie i niechęci? Przeczytajcie o naszych propozycjach gadżetów, które warto zabrać ze sobą na kolejną wizytę na siłowni! Może któryś z nich okaże się strzałem w dziesiątkę, doda nam motywacji i powera, a także poprawi sam komfort ćwiczenia? Sprawdźmy to!

Sportowy smartwatch

Sprzęt monitorujący aktywność oraz parametry Twojego organizmu podczas treningu na pewno Ci się przyda jeśli często uprawiasz sport – jednocześnie urozmaici treningi i zmotywuje do działania poprzez wyznaczanie dziennych lub miesięcznych celi do osiągnięcia – zrobionych kroków, kilometrów lub spalonych kalorii!

Smartwatche zazwyczaj mają o wiele bardziej zaawansowane funkcjonalności niż proste sportowe opaski, a dodatkowym plusem jest to, że dziś na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli takich inteligentnych zegarków o ciekawym designie – właśnie dlatego pośród szerokiej oferty na pewno wybierzesz idealny dla siebie i dopasowany do Twojego stylu życia!

 …lub prosty smartband

Sportowa opaska zaś mierzy jedynie najbardziej podstawowe funkcje, takie jak funkcje pulsometru czy krokomierza, jednak jego niewątpliwą i dużą zaletą jest niska cena. Smartbandy często posiadają różne dostępne kolory zmiennych opasek na rękę, dlatego jego wygląd także możesz dopasować do swoich upodobań.

Guma do rozciągania

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ćwiczeniami lub kontynuujesz treningi po dłuższej przerwie, postaw na gumę do rozciągania, która wspomaga ćwiczenia wzmacniające mięśnie. Dzięki elastycznej gumie poprawisz efektywność wykonywanych treningów – pomoże Ci w utrzymaniu kontroli nad ułożeniem ciała i zapewni stabilizację podczas rozciągania. Ten gadżet będzie także pomocny dla osób ćwiczących rehabilitacyjnie. Na siłowni Energym uwielbiamy gadżety wspomagające takie jak gumy do fitness podczas stretchingu i różnych zajęć wzmacniających. Jeśli zaczniesz stosować gumę do własnych treningów, nagle pojawi się mnóstwo nowych, atrakcyjnych ćwiczeń do wykonania, co z pewnością  przegoni treningową rutynę!

Rękawice do ćwiczeń 

Gadżet – lub niezbędne akcesorium dla ćwiczących siłowo! Nie tylko ochronią Twoje dłonie przed różnego rodzaju otarciami lub pojawianiem się odcisków, ale i zapewnią pewny chwyt sztangi z odpowiednią przyczepnością. Nie dajmy się kontuzji – jeśli ćwiczysz intensywnie, wybierz odpowiednie rękawiczki na siłownię dla własnego komfortu treningu i zwiększenia bezpieczeństwa.

Zastanów się, który z wymienionych gadżetów może pomóc Ci zwiększyć efektywność swoich treningów i zmotywuje do działania – testuj nowe rozwiązania, by nie popaść w rutynę i nie znudzić się wykonywanymi ćwiczeniami. Jeśli uwielbiasz aktywność fizyczną tak samo jak my, skorzystaj z dostępnych opcji i funkcjonalności sportowych na rynku, które sprawią, że Twój trening będzie komfortowy i jeszcze bardziej skuteczny! Nie dajmy się treningowej rutynie!

Comments are closed.

Inline
Inline