Genodieta – sposób odżywiania oparty na Twoim DNA

Bartek M. Grudzień 5, 2016 0
Genodieta – sposób odżywiania oparty na Twoim DNA

Z roku na rok w Polsce i na świecie zwiększa się liczba osób z nadmierną masą ciała, ale nie brakuje także ludzi, którzy wprowadzają pozytywne zmiany do swojego stylu życia – dobierają oni zdrowszą, bardziej odpowiednią dietę, a także stają się aktywni fizycznie. Bardzo istotne jest, aby dieta każdego z nas była właściwie zbilansowana i zaspokajała potrzeby naszego organizmu – taki sposób odżywiania umożliwia natomiast tzw. genodieta.

Dieta przygotowana na podstawie Twoich genów

Genodiet Completo to badanie, które na podstawie analizy DNA pozwala na opracowanie diety genetycznej. Analizowane są przede wszystkim geny, które odpowiadają za metabolizm tłuszczów, węglowodanów i witamin. Oceniane są także predyspozycje do otyłości, występowania nadwrażliwości czy nietolerancji pokarmowych, a także zdolność do prawidłowej detoksykacji. Poprzez badanie Genodiet ® Completo możliwe jest także uzyskanie informacji, jaki rodzaj aktywności fizycznej jest dla nas najbardziej korzystny.

Genodiet ® Completo opracowane zostało na podstawie aktualnego stanu wiedzy z dziedziny nutrigenetyki i nutrigenomiki – udało się tego dokonać badaczom z włoskich i amerykańskich uniwersytetów. Wieloletnie badania naukowe są gwarancją wiarygodności i skuteczności tego badania – mówi Magdalena Sikora, genetyk portalu zdrowegeny.pl

3 niezbędne moduły: Health, Silm i Sensor

Badanie Genodiet składa się z 3 modułów – Health, Slim, a także Sensor. W module Health analizie poddawane są geny powiązane z metabolizmem takich związków jak homocysteina, kwas foliowy, witamina D czy wapń. Prawidłowy poziom tych związków zmniejsza ryzyko powstania wielu niebezpiecznych schorzeń (miażdżyca, nadciśnienie, osteoporoza, choroby autoimmunologiczne). Odpowiednie stężenie kwasu foliowego jest bardzo istotne dla kobiet, które planują ciążę – to właśnie odpowiednie stężenie tej witaminy decyduje o prawidłowym rozwoju płodu.

Moduł Health pozwala również ocenić zdolność organizmu do eliminowania toksyn i wolnych rodników – zwalczanie ich jest zasadnicze np. w profilaktyce nowotworowej. W przypadku, gdy nasz organizm niezbyt dobrze radzi sobie z ich likwidacją, kluczowe jest dostarczenie mu niezbędnej ilości antyoksydantów wraz z pożywieniem.

W ramach modułu Slim analizowane są geny odpowiedzialne za metabolizm tłuszczów, węglowodanów, a także za predyspozycje do otyłości. Poprzez wykonanie badania i stosowanie się do genodiety, możliwa jest bezpieczna i trwała utrata wagi, a w konsekwencji uzyskanie idealnej sylwetki. Dieta pomoże również uchronić nas przed powstaniem poważnych chorób związanych z nieprawidłowym odżywianiem (cukrzyca typu II czy miażdżyca).

W module Sensor wykrywane są natomiast genetyczne predyspozycje do nadwrażliwości pokarmowych (kofeina, sód) i nietolerancji pokarmowych (laktoza, gluten). Schorzenia te występują u Polaków dość często, jednak wielu chorych nie zdaje sobie z tego sprawy – bagatelizowanie tych schorzeń może natomiast doprowadzić do groźnych powikłań.

Wynik badania Genodiet ® Completo obowiązuje nas przez całe życie. Badania nie należy powtarzać, ponieważ DNA pozostaje niezmienne w każdym etapie naszego życia – dodaje Magdalena Sikora.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline