Gotu Kola i jego niesamowite właściwości

Aneta Rachwał - Adamczyk Wrzesień 8, 2017 Możliwość komentowania Gotu Kola i jego niesamowite właściwości została wyłączona
Gotu Kola i jego niesamowite właściwości

Gotu kola to roślina zwana również jako wąkrot. Pochodzi z Azji zaś jej działanie lecznicze od wieków znane jest w medycynie naturalnej Indii. Najczęściej stosuje się ją na pamięć oraz koncentrację, a także na sytuacje stresowe. Jakie jeszcze właściwości lecznicze ma Gotu Kola?

Szerokie zastosowanie Gotu Kola

Gotu Kola to azjatycka roślina, która cechuje się bardzo wielkim zastosowaniem w medycynie dalekiego wschodu. Uważa się, że wywiera pozytywny wpływ na funkcjonowanie mózgu, a także ma działanie odmładzające. Słowo Kola oznacza liść, zaś Gotu kształt kielicha. Jeżeli jest regularnie spożywana wówczas:

  • Poprawia pamięć
  • Leczy zmiany skórne
  • Zapobiega chorobom dróg moczowych
  • Leczy cukrzycę
  • Zapobiega bolom brzucha oraz niestrawności
  • Zapobiega depresji

Roślina na pamięć i koncentrację

Goku Kola to znakomity suplement diety jeżeli chcemy poprawić naszą pamięć i koncentrację. Ma to naukowe uzasadnienie, ponieważ substancja zawarta w roślinie uwalnia białka, które to są niezbędne aby tworzyły się nowe komórki mózgowe.

Warto wspomnieć, że roślina ta jest odpowiedzialna również za rozwój dendrytu, który zwiększa plastyczność naszego mózgu, a także poprawia komunikację między komórkami mózgowymi. Istotne jest również to, że przyczynia się do pobudzenia wzrostu nerwów NGF, dzięki czemu chroni nasz mózg przed negatywnym działaniem wolnych rodników i neurotoksyn. Owa azjatycka roślina ma także działanie uspokajające, antydepresyjne, przeciwdrgawkowe i przeciwbólowe.

Gotu Kola a serce

Gotu kola to nie tylko roślina, która zwalcza hemoroidy, ale również radzi sobie z niewydolnością żylną oraz innymi problemami krążenia. Pozytywnie wpływa również na układ sercowo-naczyniowy. Istotne jest to, że ochronnie działa na śródbłonek naczyń a tym samym poprawia elastyczność i napięcie naczyń krwionośnych. Doskonale radzi sobie więc w niewydolności żylnej, nawet o charakterze przewlekłym.

Gotu Kola to także roślina, która pomaga na wrzody żołądka. Przyśpiesza gojenie dotychczasowych ran na żołądku, a co za tym idzie zapobiega powstawaniu również kolejnym.

Comments are closed.

Inline
Inline