Idealna metoda treningowa dla początkujących – FBW

Michał Październik 16, 2014 0
Idealna metoda treningowa dla początkujących – FBW

FBW czyli z ang. full body workout to trening całego ciała podczas jednej sesji treningowej. Trening ten jest idealną metodą dla osób początkujących oraz przede wszystkim tych, które po okresie przestoju w treningach do niego wracają. Trening obwodowy czy inaczej to ujmując ‚obwodówka’ zalecana jest dla osób początkujących z jednego prostego względu – nie jest monotonna, a ponadto przygotowuje ciało do dalszego etapu, którym będą bardziej skomplikowane rutyny treningowe.

Należy pamiętać, że FBW powinno się wykonywa 3 (dla początkujących) oraz 3-5 (dla średniozaawansowanych) w tygodniu. Ponadto, należy pamiętać, że dobór ćwiczeń w tym przypadku jest kluczowy. Należy unikać ćwiczeń izolowanych, a skupić się na tych wielostawowych. W kwestii ilości serii oraz długości przerw, dostosowujemy to indywidualnie wg. naszych potrzeb.

Kolejną bardzo ważną zasadą jest to, że powinniśmy zaczynać od największych grup mięśniowych czyli od klatki piersiowej, nóg oraz pleców, by potem przejść do bicepsów, tricepsów, barków oraz brzucha czy przedramion. Dzieje się tak dlatego, że podczas treningu klatki piersiowej przy dajmy na to wyciskaniu na ławce płaskiej, bardzo mocno angażowane są mięśnie stabilizujące (z uwagi na fakt, iż jest to ćwiczenie wielostawowe), dlatego po wstępnym zmęczeniu tego mięśnia przy ćwiczeniu wielostawowym, możemy przejść do tego typowo (w tym przypadku) na triceps.

Przykładowy plan FBW znajdziecie tutaj -> http://www.kfd.pl/full-body-workout-fbw-49877.html/

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline