Inspiracje fitness – sylwetki

Marcin Maj 13, 2017 0
Inspiracje fitness – sylwetki

Fitness – jest ostatnio modnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Celowo użyliśmy tu słowa modny, gdyż wielu z nas udaje się na sale treningową pod wpływem inspiracji gwiazd ze świata show – biznesu. Jak się okazuje wiele znanych osób pokochało fitness nie tylko ze względu na korzyści dla ich zdrowia (i figury), ale i potraktowało tę formę aktywności fizycznej wręcz jako sposób na życie. Tym samym wykorzystując swoją popularność zachęcają innych do naśladowania zdrowych nawyków. W związku z tym postanowiliśmy przedstawić sylwetki 6 znanych osób, którym fitness odmienił życie.

Zarówno w kraju, jak i za granicą

Claudia Schiffer – cofnijmy się do lat 90-tych. Dziś, to wszystko co dziś mamy w internecie, wtedy było na kasetach video, jednak już w tamtych latach popularność fitness zaczynała rozwijać się w błyskawicznym tempie. Skorzystała na tym chociażby jedna z czołowych modele tamtych lat – Claudia Schiffer, której nagrania video z motywującymi treningami można znaleźć do dziś.

Cindy Crawford – podobnie jak wyżej wspomniana Claudia Schiffer postanowiła pokazać innym kobietom jak dbać o swoją figurę, dlatego wraz ze swoim trenerem Radu wydała serie filmów treningowych, które do dziś cieszą się sporą popularnością.

Cher – piosenkarka, która skończyła 70 lat, mimo dojrzałego wieku wciąż może pochwalić się nienaganną figura, oraz doskonałą kondycją fizyczną, a wszystko dzięki treningom fitness. „CherFitness: A new attitude”, oraz „CherFitness: Body Confidence”, to materiały video z zapisem ćwiczeń, które do dziś cieszą się sporą popularnością i z których mimo upływu lat (i zmian metod treningowych) gwiazda wciąż z nich korzysta.

Mark Wahlberg – bo kto powiedział, że fitness jest przeznaczony wyłącznie dla kobiet? Ten amerykański aktor, piosenkarz i producent jest na to doskonałym dowodem. Trenuje fitness już od ponad 20 lat, co widać po idealnych efektach. M. Walhberg publikuje swoje metody treningowe na łamach magazynów sportowych dla mężczyzn.

Polski „pojedynek” trenerek

Ewa Chodakowska i Anna Lewandowska. Nawet Ci, którzy w ogóle nie uznają żadnej formy aktywności fizycznej, a ich ulubionym zajęciem jest granie w piłkę wyłącznie na komputerze znają te dwa nazwiska. Obie Panie od kilku lat zarażają kobiety w całym kraju do zdrowego ruchu i odżywiania. I choć jak obie twardo przyznają, że nie ma między nimi rywalizacji, gdyż „strzelają do jednej bramki”, to nie mogliśmy się oprzeć, by każdej z nich nie przyjrzeć się nieco bliżej.

Ewa Chodakowska – trenerka fitness i trenerka personalna. Ukończyła „Pilates Academy Athens” w Grecji, oraz „IAFA College Athens”. Po powrocie do kraju zaczęła promować zdrowy tryb życia głownie za pośrednictwem telewizyjnych programów śniadaniowych. Autorka między innymi takich książek jak: „Twój dziennik fitness”, „Przepis na sukces Ewy Chodakowskiej”, czy „Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską”. Prywatnie żona greckiego trenera Lefterisa Kavoukisa.

Anna Lewandowska – zawodniczka karate (reprezentantka kraju w karate tradycyjnym), trenerka fitness, specjalistka do spraw zdrowego żywienia. Anna Lewandowska jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Aktualnie prowadzi bloga „Healthy plan, by Ann”, gdzie udziela porad żywieniowych i treningowych. Do jej publikacji można zaliczyć między innymi „Zdrowe gotowanie, by Ann”. Prywatnie żona piłkarza, reprezentanta Polski, Roberta Lewandowskiego.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline