Jadłospis odchudzający

Bartek M. Marzec 1, 2016 8
Jadłospis odchudzający

Na początku zaznaczmy, że nie będziemy tutaj przedstawiać żadnej diety na odchudzanie, cudownej czy nie cudownej. Skupimy się raczej na różnych produktach spożywczych, które z różnych względów są pożądane w czasie odchudzania. Przeróżne modne diety skupiają się zawsze na kilku kluczowych rzeczach, eksploatują je do maksimum i poprzez triki starają się uzyskać zamierzony efekt. W praktyce znacznie skuteczniejsze jest jednak holistyczne podejście do problemu. To także modne słowo, które często rzucane jest na wiatr, ale w przypadku odchudzania ma sens, gdyż nasz organizm to złożony mechanizm i jeśli chcemy wywrzeć wpływ na jego całość, musimy mieć świadomość co do jego kompleksowych reakcji na różne substancje.

Woda

Pierwszą i najważniejszą rzeczą dla życia jest woda. Zawsze i wszędzie. Także w naszym organizmie, chociaż na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy z grubsza po prostu workami wypełnionymi wodą. W czasie odchudzania jest to szczególnie ważne, ponieważ woda jest rozpuszczalnikiem pozwalającym na transport różnych substancji i to także w niej zachodzą wszystkie procesy metaboliczne. Bez wody nie ma życia i w tym stwierdzeniu nie ma żadnej przesady.

Żeby poprawić skuteczność wszelkich działań odchudzających, należy większych ilość wody w organizmie. Najlepiej jest przeliczyć sobie, ile osoba o naszych wymiarach, naszej płci i wieku oraz naszej aktywności fizycznej potrzebuje wody na dzień i dołożyć do tego co najmniej pól litra. Koniecznie czystej, niegazowanej, nisko zmineralizowanej wody. Dodatkowa woda stanie się katalizatorem wszystkich procesów związanych z odchudzaniem.

Zioła

W odchudzaniu dużym problemem jest to, że nasz organizm został stworzony do zwalczania utraty swojej masy za wszelką cenę. Jest to dla niego sytuacja zagrożenia, a znany nam ze współczesnego świata dostatek jest czymś zupełnie niespodziewanym. Dlatego trzeba organizm odpowiednio stymulować w celu zrzucania wagi.

Warto sięgać po wszystko z kapsaicyną, czyli składnikiem odpowiedzialnym za ostry smak papryki. Znajdziemy go też w wielu innych ostrych rzeczach, n przykład chrzanie. Kapsaicyna zmniejsza apetyt i przyspiesza przemianę materii.

Jeśli jedzenie jest dla nas sposobem na odreagowanie stresu, warto skorzystać z ziół o działaniu uspokajającym. Melisa, waleriana i głóg są tutaj najpopularniejszymi propozycjami.

Warto sprawdzić też, czy nie grozi nam cukrzyca. Problemy z przemianą materii występujące w jej przebiegu ograniczają skuteczność wysiłków nastawionych na odchudzanie. W stanach przedcukrzycowych pomagają liście czarnej jagody i ziele rutwicy.

Morszczyn to z kolei roślina konieczna dla osób mających problemy z tarczycą. Reguluje produkcję hormonów, dzięki czemu tempo metabolizmu wraca do odpowiedniego poziomu.

Jedzenie

Skuteczne odchudzanie to w dużej mierze jedzenie właściwych rzeczy. Ich wartość to z jednej strony, niska kaloryczność połączona z bogactwem witamin i składników mineralnych, a z drugiej strony, zdolność do zapewniania poczucia sytości oraz eliminowania toksyn. Obie te grupy to głównie warzywa i owoce, ale są to produkty bardzo różne. Do pierwszej zaliczamy głównie rośliny zielone, takie jak sałata, które można jeść nawet w dużych ilościach. Do drugiej grupy zaliczamy między innymi cytrusy. Ich składniki są w stanie przyspieszać metabolizm i wydobywać z rożnych zakamarków organizmu ukryte tam toksyny. Nie powinny być one jednak spożywane w zbyt dużych ilościach, ponieważ zawierają dużo cukru i mogą niweczyć wysiłki na innych polach.

BeActive.pl – Żyj zdrowo i aktywnie

8 komentarzy »

 1. On Marzec 1, 2016 at 11:14 am -

  Powiedz to mojej dziewczynie hehe.

 2. Marlena Marzec 11, 2016 at 2:30 pm -

  Z coraz większej ilości porad korzystam, najwięcej czasu jeszcze zajmuje mi odpowiednia kompozycja, aby dostarczać jak najwięcej rzeczy, które organizm potrzebuje.

 3. Elka Maj 12, 2016 at 10:00 am -

  Prowadzę bardzo intensywny tryb życia i piję dożo wody wysokozmineralizowanej, dodatkowo uzupełniam magnez i czuję się świetnie:)

 4. Martyna Maj 12, 2016 at 1:41 pm -

  jadłospis odchudzający jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto chce schudnąć 🙂

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline