Jak najszybciej spalać kalorie?

Aneta Rachwał - Adamczyk Wrzesień 15, 2014 0
Jak najszybciej spalać kalorie?

Z całą pewnością zastanawiasz się, jaki sport, bądź też inna aktywność fizyczna sprawi, że będziesz miał możliwość szybszego spalania kalorii? Warto, więc dowiedzieć się, czym właściwie są kalorie a także ile ich spalasz w chwili, kiedy uprawiasz dany rodzaj sportu.

Co to są kalorie?

Pomimo, że bardzo trudno wyobrazić sobie kalorię, to jednak istnieje. Obecnie używa się tego pojęcia, aby określić wartość produktów żywnościowych, jakie spożywamy i jest to ilość energii, którą nasz organizm przyswaja. W następnym czasie owa energia zostaje przez nas wykorzystana, aby podtrzymać funkcje życiowe oraz zachować aktywność fizyczną.

Skuteczne spalanie kalorii

Aby spalić kalorie, oczywiście powinniśmy regularnie ćwiczyć, ale należy też pamiętać, że nie tylko nasza aktywność fizyczna ma wpływ na spalanie kalorii. Naturalnie liczy się nasza cała aktywność fizyczna, jednakże musimy wiedzieć, że w czasie uprawiania niektórych sportów tracimy większą ilość kalorii.

Ile kalorii spalamy?

Należy mieć na uwadze, że kiedy biegamy przez godzinę spalamy aż 644 kalorie, z kolei pływanie sprawia, że tracimy 514 kalorii, zaś tenis 448 kalorii. Udając się na godzinny aerobik spalamy 384 kalorie, a w czasie jazdy na rowerze 354. Oczywiście codzienne czynności także powodują, że liczba kalorii się zmniejsza gdyż spacerując z psem tracimy 224 kalorie, sprzątając 222 kalorie zaś gotując około 160 kalorii.

Musimy mieć też na uwadze, że to, co jemy także przekłada się na spalane kalorie podczas wysiłku fizycznego. Przykładowo filiżanka cappuccino to 150 kalorii i potrzeba 50 minut jazdy na rowerze, aby wartość tę spalić. Pączek dostarcza nam 250 kalorii i musimy udać się na 30 minut na basen, zaś rogalik to 275 kalorii, a żeby się ich pozbyć przez około 80 minut musimy wykonywać różne prace domowe.

Skuteczne spalanie kalorii

W sytuacji, kiedy chcesz skutecznie tracić kalorie, naturalnie nie musisz ich obsesyjnie liczyć, jednak sięgając po batona w następnej kolejności potrzebujesz trzydziestu minut, aby go spalić. Najszybciej tracimy kalorie albowiem aż 10 na minutę biegając, tańcząc, skakając na skakance oraz jeżdżąc na rowerze. Nieco mnie, albowiem 7 kalorii na minutę grając w koszykówkę, pływając czy też uprawiając energiczny marsz. Najmniejszą ilość spalanych kalorii, dostarcza nam praca domowa, golf, czy też tenis.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline