Jesienne suplementy

Aneta Rachwał - Adamczyk Listopad 8, 2015 3
Jesienne suplementy

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że najcenniejsze suplementy najłatwiej odnajdziemy w przyrodzie i naturze, wszak pełno ich jest w owocach i warzywach. Jednakże na pewno wiemy także, że sezon na naturalne suplementy kończy się wraz z nadejściem jesieni, dlatego powinniśmy w tym czasie suplementów poszukać gdzie indziej.

Gdy brakuje słońca

W jesieni i zimie, szczególnie brak nam promieni słonecznych. Zawierają one, bowiem bardzo cenną dla naszego organizmu witaminę D. W lecie, nasz organizm wytwarza ją samodzielnie, za pomocą działanie promieni UV, jednakże w jesieni do naszej skóry nie dociera wystarczająca ilość promieni. Warto, więc sięgnąć po witaminę D w postaci suplementu, albowiem ogrywa wiele ról w naszym organizmie. Przede wszystkim sprawia, że wapń oraz fluor szybciej się wchłaniają a to z kolei poprawia funkcjonowania układu kostnego i zębów. Dodatkowo witamina D usprawnia pracę układu krążenia i reguluje metabolizm. Warto dodać, że ta witamina chroni nas przed bólami głowy, poprawia pracę układu nerwowego, mięśniowego a nawet chroni przed rozwojem nowotworów.

Kiedy spada koncentracja?

Aura panująca w jesieni oraz w zimie negatywnie wpływa na naszą koncentrację, obniża ją, a tym samym spada nasza wydajność w pracy, czy też możliwość szybkiego uczenia się. Stajemy się senni, zmęczeni, a nasza forma psychiczna pozostawia wiele do życzenia. Zmniejsza się również nasza kreatywność, dlatego z pomocą może przyjść nam witamina B. ma ona doskonały wpływ na nasz organizm, a przede wszystkim poprawia układ nerwowy i hormonalny. Naturalnie wpływa ona także na poprawę koncentracji, zwiększanie energii, oraz ogólnego samopoczucia. Organizm nie umie wytwarzać jej samodzielnie, dlatego warto sięgnąć po witaminę B9, B6 oraz B1.

Liczy się harmonia

Witaminy znajdziemy nie tylko w specjalnie stworzonych suplementach, ale także w produktach spożywczych. Warto, więc zastanowić się nad naszą jesienno – zimową dietą. Należy ułożyć jadłospis w taki sposób, aby dostarczał jak największą ilość witamin oraz składników mineralnych. Harmonia funkcjonowania organizmu to odpowiednia ilość witamin, które pozytywnie wpływają na stan naszego zdrowia, samopoczucia oraz urody.

3 komentarze »

  1. Na mnie najskuteczniej działa tran i Omega 3-6 🙂

  2. Martyna Listopad 20, 2015 at 11:43 am -

    Bardzo przydatny wpis 😉 ze swojej strony polecam także jeść cytrusy, które zawierają mnóstwo witaminy C i pozwolą uporać się z jesiennym przygnębieniem 🙂 http://www.nowecialo-nowezycie.pl

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline