Dwie substancje, których działanie jest bardzo cenione przez osoby uprawiające sport, a w szczególności przez te osoby, które intensywnie pracują nad zmniejszeniem poziomu swojej tkanki tłuszczowej. Zasadniczo kofeina może nam się kojarzyć z kawą, i słusznie. Może nam się kojarzyć z pewnymi przyjemnymi chwilami spędzanymi w kawiarni, i również słusznie. Mówiąc jednak o kofeinie, należy przede wszystkim wskazać na jej dobroczynne działanie na organizm osoby trenującej. Jako, że kofeina jest substancją o silnym działaniu pobudzającym, zawarta jest ona w wielu suplementach diety dla sportowców.
Spalanie tłuszczu
Poza tym również nie możemy w tym miejscu nie wspomnieć o takim aspekcie jak wydatne wspomaganie spalania tłuszczu. To jeszcze bardziej każe umieścić kofeinę wśród środków szczególnie polecanych sportowcom pracującym nad zmniejszeniem tkanki tłuszczowej. Podobnym działaniem wykazuje się także inny środek, a mianowicie synefryna. Jest to również ten środek, który możemy znaleźć w wielu suplementach diety dla tych, którzy trenują, a których celem jest zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej. Wracając na moment do kofeiny, należy podkreślić, że chcąc w krótkim czasie spowodować znaczący ubytek w własnej tkance tłuszczowej, nie możemy zażywać zbyt dużej ilości kofeiny, gdyż ma ona również negatywny wpływ na różne funkcje organizmu i o tym aspekcie należy bezwzględnie pamiętać.
Kofeina ważna dla organizmu
Mowa w tym miejscu o sytuacji, w której kofeinę przedawkujemy. Może dojść do skoków ciśnienia czy też do zjawiska palpitacji serca. Kofeina i synefryna to nie jedyne suplementy diety, które pozwalają na zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej, które uważane są za dobre spalacze tłuszczu, aczkolwiek na pewno te substancje należy uznać za jedne z bardziej skutecznych, bardziej popularnych w tejże kategorii. Jeśli więc komuś zależy na sprawnym pozbywaniu się tkanki tłuszczowej, jej nadmiaru, to warto właśnie sięgać po sprawdzone suplementy diety dla sportowców zawierające kofeinę bądź też synefrynę. Kofeina bezwodna, występująca przeważnie pod postacią tabletek, ma zasadniczą przewagę nad tradycyjną kawą – nie pozostawia osadu na zębach, który przy dłuższym, regularnym piciu kawy może nieco „poszarzeć” nasz uśmiech.
Tylko wspomaganie
Należy oczywiście również pamiętać o tym, że są to tylko i wyłącznie środki wspomagające, że nie działają one samoczynnie, że nie ominiemy w tym miejscu kwestii ciężkiego treningu jak również nie ominiemy kwestii zdrowej, dobrej i skutecznej diety, która będzie od nas wymagała pewnego wysiłku. Niemniej jednak, jeśli już ciężko trenujemy, jeśli stosujemy odpowiednią dietę, to jednocześnie też warto dodatkowo wspomagać się tymi produktami, które będą skuteczne, a za takie należy uznać zarówno kofeinę jak i synefrynę.
Ja bardzo lubię kofeinę. Cenie sobie tę substancję jako jeden z najważniejszych składników spalacza tłuszczu. Stosuję produkt Cutter, firmy Naturals Premium, który jak do tej pory działa z moim ciałem cuda. Dodatkowo firma ta specjalizuje się w suplementach bez zawartości cukru, a na tym mi najbardziej zależy. Dzięki spalaczowi o wiele lepiej mi się ćwiczy i osiągam lesze wyniki i rezultaty 🙂
Dzięki za podzielenie się swoją opinią w tym temacie i polecenie produktu. Być może okaże się ona dla kogoś przydatna 😉
witam serdecznie czy mogę do diety dodać sproszkowanej kofeiny? wydaje mi się, że to może bardzo przyspieszyć przemianę materii i spalanie chciałabym zamówić stąd -> kofeina-sklep.pl czy to jest bezpieczne? czekam na opinię 😉 pozdrawiam
Jak każdy środek pobudzający dostępny w Polsce, także kofeina bezwodna jest bezpieczna. Kwestia tylko żeby nie przeholować z dawkami. Wydaje mi się że pojedyncza dawka kofeiny to max 200 mg, ale nie jestem pewien. Także jeśli nie łykasz tabletek jak cukierków wszystko powinno być w porządku 😉
Czy mogę pić 3 szklanki kawy dziennie? czy to za dużo?
Co za dużo to nie zdrowo, ale 3 szklanki mieszczą się jeszcze w limicie. Oczywiście zależy jaką pijesz kawę. Espresso ma zupełnie inną zawartość kofeiny niż np. cappuccino. Poza tym pamiętaj, że są jeszcze pozostałe źródła kofeiny – cola, energetyki, herbata itd.