Korzyści z picia soków

Marcin Sierpień 22, 2016 1
Korzyści z picia soków

Warzywa i owoce to artykuły, które powinny gościć w naszym jadłospisie każdego dnia. Zaleca się spożywanie pięciu porcji dziennie, z czego trzy porcje przypadają na warzywa, zaś dwie na owoce. Na rynku znaleźć można całe mnóstwo warzyw oraz owoców i nawet najbardziej wybredni są w stanie wybrać dla siebie smak, który będzie im odpowiadał. Nie da się jednak ukryć, że warzywa oraz owoce spożywane w ich naturalnej postaci, w całości nie są w stanie zaspokoić w 100% zapotrzebowania na poszczególne składniki. Wynika to z faktu, iż trzeba by zjeść niekiedy 1-1,5kg surowca, by ów zapotrzebowanie zaspokoić.

Zmiana formy spożywania warzyw i owoców

Można jednak pokusić się o zmianę formy spożywania warzyw oraz owoców, dzięki czemu dostarczymy do organizmu znacznie więcej cennych składników odżywczych. Do tego będzie równie smacznie i zdrowo. Przepisów na soki różnego rodzaju nie brakuje, a znajdziemy je między innymi na fitday.eu.

Jakie korzyści niesie ze sobą picie soków? Przede wszystkim w tej postaci warzywa oraz owoce zachowują najwięcej swoich właściwości odżywczych. Co więcej, szklanka soku jest w stanie zastąpić jeden z posiłków spożywanych w ciągu dnia. Dostarczamy w ten sposób dużej dawki energii, witamin, minerałów, błonnika i innych składników niezbędnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania.

Soki sprawdzają się do picia dla najmłodszych, bowiem wiele spośród warzyw oraz owoców naszym pociechom nie smakuje. Nie są w stanie przyjąć ich smaku czy też specyficznego zapachu. Podobnie, jak i dorośli, bowiem szeroka gama produktów to specyficzne walory, które dopiero w połączeniu z innymi warzywami bądź owocami są dla nas możliwe do spożycia. W szklance soku przemycimy zatem warzywo lub owoc, który w całości będzie nie do przełknięcia.

Sok – zdrowa alternatywa dla przekąsek

Sok to zdrowa alternatywa dla ulubionych przekąsek. Do tego zmieścimy w jednej szklance takiego napoju tyle surowca, a co za tym idzie wartości odżywczych, czego nie jesteśmy w stanie spożyć w normalnej postaci. Szklanka soku to nierzadko nawet ponad kilogram owoców bądź warzyw. Możliwych do wypicia po przygotowaniu soku, ale niemożliwych do zjedzenia nawet w ciągu całego dnia.

W zależności od zastosowanych mieszanek, wzbogacenia o przyprawy czy też inne dodatki jesteśmy w stanie wspomóc swoją walkę o zrzucenie zbędnych kilogramów. Wyeliminowanie uporczywych problemów natury zdrowotnej. Zyskanie na energii, zniwelowanie zmęczenia, redukcję stresu, poprawę stanu naszej skóry, włosów oraz paznokci. To jedynie część z korzyści, jakie są w stanie przynieść nam soki.

One Comment »

  1. Nina Wrzesień 27, 2016 at 1:50 pm -

    Wiem po sobie, że nie ma nic lepszego niż przeciery ze świeżych warzyw i owoców. Kiedy tylko przychodzi sezon letni, całkowicie zmieniam swoją dietę z racji dostępności świeżych produktów. Dodatkowo przeciery są bardzo pożywne. 🙂

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline