Kriolipoliza – skuteczne odchudzanie przez zamrażanie tłuszczu

Bartek M. Październik 18, 2016 1
Kriolipoliza – skuteczne odchudzanie przez zamrażanie tłuszczu

Kriolipoliza to innowacyjny zabieg, który pozwala skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wspaniale modeluje ciało.

Bezinwazyjny zabieg odchudzający

Zabieg kriolipolizy pojawia się coraz częściej w ofercie gabinetów kosmetycznych. I nic w tym dziwnego, ponieważ jest on skuteczny, a zarazem bezpieczny. Kriolipoliza to najprościej mówiąc odchudzanie przez zamrażanie. Na czym polega zabieg? Zbędne komórki tłuszczowe najpierw zamrażane są poprzez zastosowanie temperatur w przedziale -5°C do -10°C. Następnie organizm pozbywa się ich zupełnie naturalnie poprzez zachodzące w nim procesy metaboliczne, trwa to od 1 do 3 miesięcy. Kriolipolizę można z powodzeniem stosować na różne partie ciała, na przykład brzuch, ramiona, nogi, plecy. Zabieg świetnie modeluje ciało i wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej oraz cellulitu.

Kriolipoliza powinna być oczywiście poprzedzona bardzo szczegółowym wywiadem, dzięki czemu zabieg zostanie dokładnie dopasowany do potrzeb danego pacjenta. Jest to bardzo ważne, ponieważ wpływa na późniejsze efekty terapii.

Jak przebiega kriolipoliza?

Zabieg musi być prowadzony przez odpowiednio wykwalifikowanego w tym zakresie specjalistę. Pacjent poddawany zabiegowi ułożony zostaje w pozycji leżącej. Dokładna jego pozycja uzależniona jest oczywiście od tego, jaki obszar ciała poddawany jest zabiegowi. Obszar ciała, który do zabiegu musi zostać odpowiednio oczyszczony, po czym można na niego nałożyć specjalistyczny podkład jednorazowy, który nasączony jest odpowiednim żelem przeznaczonym do zabiegu. Następnie wykonuje się właściwy etap zabiegu. Do tego niezbędne jest specjalistyczne urządzenie do kriolipolizy. Parametry zabiegu ustawia się w zależności od potrzeb pacjenta i tego na jakim obszarze ciała jest on wykonywany. Po dostosowaniu urządzenia, na obszary zabiegowe zbliżony zostaje aplikator, który zasysa zbędna tkankę tłuszczowa i schładza ją do wybranej wcześniej temperatury. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Po jego zakończeniu skóra zostaje oczyszczona z resztek żelu, a okolica poddana zabiegowi zostaje rozmasowana.

Efekty kriolipolizy

Efekty zabiegu kriolipolizy utrzymują się minimum przez 9 miesięcy. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby po zabiegu nie wracać do nieodpowiednich nawyków żywieniowych lub nieprawidłowego stylu życia, który może przyczynić się do ponownego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej. Kriolipoliza pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, dzięki czemu ciało staje się zgrabne i atrakcyjne. Zabieg jest świetnym sposobem na wymodelowanie ciała. Kriolipolizę można z powodzeniem stosować w walce z cellulitem.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Terapia poprzez zastosowanie zabiegu kriolipolizy polecana jest osobom, które prowadzą aktywny tryb życia, jednak mimo to bardzo trudno pozbyć się im nadmiernej tkanki tłuszczowej. Z zabiegu skorzystać może każdy, kto walczy z uporczywym cellulitem – można w tym zakresie uzyskać bardzo satysfakcjonujące wyniki. Kriolipoliza polecana jest też osobom, które borykają się z dużą nadwagą, jednak tutaj powinna być ona tylko częścią całego planu odchudzającego i modelującego sylwetkę.

Jakie urządzenia do zabiegu?

Zabieg kriolipolizy daje najlepsze efekty nie tylko kiedy jest odpowiednio dopasowany do potrzeb pacjenta, ale również wtedy, kiedy do jego przeprowadzenia stosuje się najlepszej jakości sprzęt. Urządzenie musi gwarantować bezpieczeństwo nie tylko pacjentowi, ale również osobie prowadzącej zabieg. Polecanym urządzeniem jest aparat do kriolipolizy Zlipo z oferty IMESO AESTHETIC GROUP. Jest to sprzęt, który z powodzeniem stosować można na różne partie ciała. Maszyna wyposażona jest w trzy rodzaje aplikatorów, tak więc ich rozmiar dobrać można do partii ciała, na której prowadzony jest zabieg – jest to bardzo istotne w uzyskaniu pożądanych efektów zabiegu. Wybierając to odpowiednie urządzenie do realizacji zabiegu warto też zwrócić uwagę na jego obsługę, powinna być bowiem łatwa i intuicyjna, co z pewnością usprawni prowadzenie kriolipolizy. Dobry sprzęt to też taki, gdzie parametry zabiegu można ustawić w dowolnej konfiguracji.

Więcej informacji na temat urządzenia ZLipo znajduje się na stronie http://www.imeso.pl/produkt/urzadzenia/zimmer-zlipo—urzadzenie-do-kriolipolizy.html

One Comment »

  1. Marta Październik 19, 2016 at 1:51 pm -

    Zdecydowanie przydałby mi się tego typu zabieg. Jednak chyba nie należy do najtańszych, więc w moim przypadku pozostaje chyba jedynie tradycyjnie: ruch i zdrowa dieta 🙁

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline