Kumkwat i jego właściwości zdrowotne

Aneta Rachwał - Adamczyk Maj 14, 2018 Możliwość komentowania Kumkwat i jego właściwości zdrowotne została wyłączona
Kumkwat i jego właściwości zdrowotne

Kumkwat jest w Polsce mało znanym owocem, jednakże posiada bardzo liczne właściwości i wartości odżywcze. Jest on przede wszystkim bogatym źródłem beta-karotenu, witaminy C, oraz przeciwutleniaczy. Jakie jeszcze właściwości ma kumkwat i gdzie można go kupić?

 Sprawdź, jakie jeszcze działanie zdrowotne ma kumkwat oraz gdzie można go kupić?

Najważniejsze właściwości kumkwat

Kumkwat przypomina nieco malutką pomarańczę, jednakże jego skórka jest miękka i jadalna, dlatego też można go jeść wraz ze skórką. Po raz pierwszy owoc ten doceniono na terenie Chin. Niekiedy owoc zwany jest właśnie złotą pomarańczą. Cieszy się wielką popularnością na terenie Grecji, Włoch czy też bardziej egzotycznych krajów. Na terenie Polski jest jednak jeszcze mało znany.

Najważniejszą właściwością kumkwatu jest fakt, że zawiera w swoim składzie znaczną ilość witaminy C. Z kolei witamina C jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, który ma zdolność neutralizowania wolnych rodników. Dzięki temu opóźnia proces starzenia się, a także działa ochronnie na cały organizm. Dodatkowo witamina C tworzy kolagen, dzięki czemu skóra dłużej pozostaje młoda. Owoc jest także źródłem beta – karotenu, co również pozytywnie wpływa na skórę, ponieważ walczy z trądzikiem i zapobiega powstawaniu przebarwień i plam. Z całą pewnością jest to owoc, po który warto sięgnąć.

Comments are closed.

Inline
Inline