Kwas DAA – efekty i skutki uboczne

Aneta Rachwał - Adamczyk Luty 7, 2017 0
Kwas DAA – efekty i skutki uboczne

DAA czyli kwas D-asparginowy to jeden z najlepszych boosterów testosteronu dla mężczyzn. Polecany jest przede wszystkim tym, którzy chcą szybko zwiększyć masę mięśniową. Czy warto zastosować DAA? W jaki sposób go dawkować? Czy ma dla naszego organizmu skutki uboczne?

Czym jest DAA?

Badania, które prowadzone w obrębie kwasu D-asparginowego dowiodły, że znakomicie wpływa ona na produkcję testosteronu wśród osób, które regularnie trenują na siłowni. Dodatkowo kwas ten zwiększa masę mięśniową, dzięki czemu uzyskanie pięknego wizerunku staje się prostsze. Obecnie kwas DAA jest szeroko reklamowany, niemalże jako magiczny booster, jednakże czy naprawdę warto po niego sięgnąć? Kiedy warto go zastosować, oraz jakimi skutkami ubocznymi się wyróżnia?

kwas D-asparaginowy (DAA) jest związkiem chemicznym, który to należy do endogennych aminokwasów o charakterze kwasowym. Po raz pierwszy został wyizolowany ze szparagów, zaś w organizmie powstaje na skutek konwersji kwasu L-asparaginowego. DAA jest bardzo ważnym aminokwasem, który naturalnie występuje w jądrach, w przysadce mózgowej, oraz podwzgórzu.

W jaki sposób działa DAA?

Na wielu różnorodnych stronach www możemy przeczytać informacje, że kwas D-asparaginowy znacznie pobudza produkcję testosteronu i podwyższa jego poziom do maksymalnej biologicznej ilości. Czy to stwierdzenie jest prawdą?

DAA występuje naturalnie w organizmie i odgrywa niezwykle ważną rolę w produkcji plemników i hormonów płciowych. Dzięki temu określić go można jako silny stymulator seksualny, który podnosi libido a także poprawia jakość stosunku. Czy jednak poziom testosteronu poniesiony przez kwas DAA, wpływa również na budowę naszych mięśni? Owszem sprawia, że masa mięśniowa szybciej wzrasta, co sprawia, że możemy cieszyć się z lepszych efektów, które uzyskujemy w czasie ćwiczeń na siłowni.

Czy DAA ma skutki uboczne?

DAA ingeruje w gospodarkę hormonalną, co sprawia, że nie powinni stosować go młodzi mężczyźni, gdyż mogą nastąpić zmiany nieodwracalne. Między innymi kwas może wpłynąć na zwiększenie stężenia żeńskich hormonów u mężczyzny.

Dodatkowo DAA może mieć skutki uboczne w postaci:

  • pogorszenia się samopoczucia
  • bóli głowy
  • problemów ze snem
  • pogorszenie koncentracji

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline