Motywacja do ćwiczeń

Aneta Rachwał - Adamczyk Marzec 25, 2018 Możliwość komentowania Motywacja do ćwiczeń została wyłączona
Motywacja do ćwiczeń

Zdrowie oraz piękna sylwetka wraz z młodzieńczym wyglądem są coraz bardziej istotne w naszych czasach. Zaczynamy w stopniu znacznym interesować się tematyką związaną z dietą, ćwiczeniami oraz tym, jak dbać o to, by nic nam nie dolegał, a nasz organizm zachować w jak najlepszej kondycji przez jak najdłuższy czas. Jednak, jak powszechnie wiadomo, stajemy się coraz bardziej wygodni. Co za tym idzie, ruszamy się coraz mniej i zdecydowanie mniej czasu spędzamy aktywnie i na świeżym powietrzu. Zatem jak osiągnąć wymarzony efekt i zdobyć motywację do działania? Sprawa wydaje się być trudna, jednak nic bardziej mylnego.

Jak się zmotywować?

Przede wszystkim musimy sobie obrać cel, który chcemy osiągnąć. Następnym krokiem jest wyobrażenie sobie nas samych w naszej wymarzonej figurze. Retrospekcja ułatwi nam sporo i dzięki temu zdecydowanie zdobędziemy motywację. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie planu działania. Możemy sobie rozpisać treningi stopniowo i powoli, aby się wdrożyć i przyzwyczaić ciało. Jeśli i to nam nie jest w stanie pomóc i zmotywować nas do ćwiczeń możemy zacząć brać udział w treningach grupowych. Jest to zdecydowanie świetny pomysł, który nas zmotywuje. Możemy także nawiązać współpracę z trenerem personalnym. Jest to dobry pomysł, jednakże z pewnością nie każdego będzie na niego stać, niestety.

Innym sposobem, który może nam pomóc mogą być częste pomiary naszego ciała. Gdy zaczniemy widzieć różnice, zdecydowanie znacznie chętniej będziemy chcieli wykonywać dalej ćwiczenia po to, aby osiągnąć nasze wymarzone rezultaty.

Comments are closed.

Inline
Inline