Motywacja do sportu

Aneta Rachwał - Adamczyk Styczeń 22, 2019 Możliwość komentowania Motywacja do sportu została wyłączona
Motywacja do sportu

Gdy zbliżają się wakacje czy też w momencie, gdy mamy przełom roku, wiele ludzi deklaruje chęć większej aktywności. Dokładnie rzecz ujmując wiele ludzi wyraża chęć podejmowania aktywności fizycznej. Basen, bieganie, aerobik. Form ćwiczeń jest wiele. Nie jest oczywiście tajemnicą, że część tych osób nie podejmuje żadnej aktywności nawet przez moment, inne raz lub dwa razy decydują się na pewien wysiłek i na tym etapie kończą swoją przygodę z ćwiczeniami.

Warto uprawiać sport

Aby móc uprawiać sport, potrzeba jest oczywiście nie tylko określonych warunków, potrzeba jest nie tylko sprzętu, ale nadto konieczna jest właściwa motywacja. Powstaje pytanie o to, skąd brać ową motywację do ćwiczenia? Dobrze jest mieć swojego osobistego trenera, aczkolwiek jest to opcja, która jest związana z dosyć wysokimi kosztami. Wiele osób tym samym nie decyduje się na nią. Motywacja do sportu powinna brać się z tego, co chcemy uzyskać. Podejmując jakąkolwiek aktywność fizyczną należy mieć cel. To jest bardzo istotny argument, który może i powinien nas zmotywować. Chodzi o bardzo konkretny i do tego również realny cel. Nie chodzi bowiem o to, aby postanowić sobie, że będziemy brali udział w zajęciach aerobiku, że będziemy biegali w tym celu, aby móc schudnąć. Stawianie tak sformułowanych celów w zdecydowanej większości przypadków nie przyniesie oczekiwanego efektu.

Sport a odchudzanie

Istotne jest to, aby w jasny sposób określić, ile kilogramów chcemy zrzucić i w jakim okresie. Ponadto należy bardzo dokładnie określić to, kiedy będziemy biegać i w jakim czasie. Wiedza na temat aktywności fizycznej, którą podejmujemy jest także bardzo istotna. Musimy mieć bowiem świadomość tego czy dana forma ćwiczeń będzie adekwatna do tego, co chcemy zrealizować. Nie można bowiem wybrać takich ćwiczeń, które zupełnie nie będą pasowały do celu, jaki przed sobą stawiamy. Motywacja do ćwiczeń to coś bardzo ważnego, gdyż jeśli jej brak, to trudno jest znaleźć w sobie siłę do tego, by wytrwać. Ćwiczenia wiążą się z wysiłkiem, a początkowy entuzjazm zazwyczaj z czasem niknie.

Comments are closed.

Inline
Inline