Muzyka a sport

Aneta Rachwał - Adamczyk Wrzesień 5, 2015 0
Muzyka a sport

Sport pozytywnie wpływa na nasze ciało, poprawia kondycję fizyczną, ale także sprawia, że o wiele lepiej czujemy się pod względem psychicznym. Jednakże, aby przyjemniej było nam uprawiać sport warto wykorzystać do tego celu muzykę.

Muzyka w czasie aktywności fizycznej

Muzyka towarzyszy nam niemalże wszędzie. Słuchamy jej w czasie porannego picia kawy, ale także wieczorem, aby uzyskać chwilę relaksu. Dlaczego więc nie można połączyć muzyki ze sportem? Jest to doskonały pomysł, ponieważ odpowiednio dobrana muzyka w czasie ćwiczeń fizycznych potrafi w dużym stopniu podnieść sprawność umysłu, ale także i ciała. Dodatkowo wprowadza nas w stan relaksu oraz odprężenia.

Obecnie nader często muzyka towarzyszy nam w czasie aktywności fizycznej. Częsty jest widok biegacza, który na uszach ma słuchawki. Nic w tym dziwnego, albowiem w taki sposób biega się po prostu o wiele przyjemniej.

Poprawić swoje wyniki

Okazuje się jednak, że w pomocą muzyki nie tylko ćwiczy się nam przyjemniej, ale także możemy poprawić swoje dotychczasowe wyniki. Wszystko, dlatego, że prawa półkula mózgu odpowiada za odbiór muzyki, rozpoznaje tempo, dynamikę, zaś lewa koordynuje muzykę z naszymi ćwiczeniami. Tym samym muzyka poprawia nasz nastrój, sprawia, że chętniej i dłużej ćwiczymy, a co więcej nie męczymy się w zbyt wielkim stopniu. Czujemy się, więc mniej zmęczeni, mamy ogromną ilość energii, a to sprawia, że możemy trenować dłużej i poprawić swoje dotychczasowe wyniki. Muzyka wpływa na nasze pobudzenie, a także sprawia, że ból jest w o wiele mniej odczuwalny. Muzyka odpowiednio dobrana polecana jest, więc zarówno dla osób, które ćwiczą jedynie dla przyjemności, jak i dla profesjonalistów.

Chwila na relaks

Bez wątpienia także po wysiłku fizycznym muzyka doskonale wpływa na nasze samopoczucie. Pragniemy, bowiem odpocząć, zrelaksować się oraz odprężyć. Doskonale pod tym względem wpływa na nas muzyka spokojna. Dzięki niej wyłączymy swoje myśli, skoncentrujemy się tylko na sobie, a tym samym o wiele szybciej odpoczniemy oraz odzyskamy swoją energię.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline