Natura zna sekret leczenia alergii

Aneta Rachwał - Adamczyk Styczeń 31, 2021 Możliwość komentowania Natura zna sekret leczenia alergii została wyłączona
Natura zna sekret leczenia alergii

W aptece natury tkwi ogromna siła, dzięki której można przywrócić człowiekowi zdrowie. W naturze znajdujemy lek na każdą niemal chorobę. W aptece są również skuteczne oraz bezpieczne leki, dzięki którym możemy złagodzić objawy alergii, a nawet całkowicie ją wyleczyć.

Rośliny lecznicze przydatne w leczeniu alergii

Rośliny lecznicze, które są przydatne w leczeniu alergii mają jedną szczególną cechę nad syntetykami, ponieważ nie posiadają żadnych skutków ubocznych. Między innymi nie wywołują uczucia senności.  W odróżnieniu od leków aptecznych działają one wielokierunkowo i bezpiecznie. Jest to szczególnie ważne, jeżeli zmagamy się z tą uciążliwą chorobą.

Fiołek trójbarwny w leczeniu alergii

Fiołek trójbarwny jest krewnym bratka ogrodowego. Posiada bogatą kolorystykę, niemalże jest tęczowy. W jednym płatku bratka występują trzy kolory – fioletowy, niebieski i żółty. Najczęściej można go spotkać na zaniedbanych łąkach, ugorach i miedzach.

Lekiem u bratka trójbarwnego jest ziele, a więc naziemna część rośliny cięta około 7 cm nad ziemią. Po odrzuceniu pożółkłych liści, suszymy je w pomieszczeniu zadaszonym i przewiewnym. Ziele zawiera cały komplet flawonoidów, na czele z rutyną i apigeniną. Gromadzi śluzy, karetonoidy, substancje mineralne, krzem, wapń i potas.

Comments are closed.

Inline
Inline